Znamenia zverokruhu a ich strachy z rodičovstva: Ako ich prekonať?

Zdieľať
Znamenia zverokruhu a ich strachy z rodičovstva: Ako ich prekonať?
Znamenia zverokruhu a ich strachy z rodičovstva: Ako ich prekonať? Foto: www.freepik.com

Práve plánujete rodinu alebo je dieťa už na ceste a vy prepadáte panike. Čo najviac stresuje jednotlivé znamenia zverokruhu pri myšlienke na rodičovstvo? Každé z dvanástich znamení má svoje jedinečné obavy spojené s príchodom potomka a my vám prezradíme, aké sú najväčšie obavy každého z nich, aby ste mohli pomôcť rozptýliť ich a uľahčiť im prechod do novej životnej etapy.

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Barani sú veľmi dobrodružné duše, vždy pripravené na nové výzvy. To platí aj pri príchode dieťaťa. Okrem toho, že sú spontánni, sú tiež veľmi ochranárski a často sa boja zodpovedností, ktoré rodičovstvo prináša. Pre Baranov je stresujúce myslieť na všetky povinnosti, ktoré budú musieť zvládnuť, a že ich „punkový“ spôsob života bude musieť podstúpiť zásadnú zmenu.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci sa obávajú predovšetkým spánkovej deprivácie. Spánok je pre nich dôležitý a predstava, že ho budú mať málo, ich veľmi stresuje. Okrem toho sa bojí narušenia svojho pokojného tempa života, pretože dieťa prináša množstvo zmien a nový režim.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci sa boja, že s dieťaťom prídu o svoj aktívny spoločenský život. Radi chodia do kina, na výstavy či večery s priateľmi a predstava, že to dieťa zmení, ich desí. Môžu sa však naučiť, že niektoré aktivity môžu robiť aj s dieťaťom a niektoré môžu počkať, kým dieťa trochu vyrastie.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci veľmi emocionálne prežívajú príchod dieťaťa a boja sa, či budú dostatočne dobrí rodičia. Majú strach, že nebudú schopní dať dieťaťu všetko, čo potrebuje, a že ich potomok ich nebude mať rád.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Levy sa obávajú, že budú musieť ustúpiť do úzadia a dať prednosť dieťaťu. Potreba byť stredobodom pozornosti je pre nich silná a bojí sa, že stratia svoj význam. Tiež majú strach, že dieťa bude mať radšej niekoho iného.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny sa boja, že príchod dieťaťa naruší ich organizovaný spôsob života. Sú typickí plánovači, ktorí majú všetko pod kontrolou, a predstava, že sa ich systém zrúti, ich veľmi desí.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy sa boja, že príchod dieťaťa zmení ich estetický a módny štýl. Majú radi krásu a harmóniu, a obávajú sa, že detské hračky a pomôcky im to všetko narušia.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Škorpióni sa boja, že nedokážu udržať svoje vášne na uzde. Sú veľmi emotívni a rýchlo sa rozčúlia, čo môže byť pri výchove dieťaťa problémom.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Strelci sa neboja veľa, ale ak predsa len, tak je to strata slobody. Majú radi svoj voľný a nezávislý spôsob života a predstava, že by sa toho museli vzdať, ich znervózňuje.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Kozorožci sa boja veľkých zmien. Majú radi svoj predvídateľný život a rutina je pre nich dôležitá. Príchod dieťaťa prináša veľké zmeny a obávajú sa, že sa s nimi nedokážu rýchlo vyrovnať.

Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Vodnári sa veľa nestresujú. Veria, že si dokážu udržať svoj nezávislý spôsob života aj s dieťaťom. Obávajú sa však obmedzenia slobody, ale väčšinou to vidia tak, že si život zariadia podľa seba aj s dieťaťom.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby sa boja, že nebudú dostatočne dobrí rodičia. Majú strach, že svoje dieťa nebudú vedieť dostatočne zahrnúť láskou a výchovou. Tiež sa boja, že budú kritizovaní okolím za svoje rodičovské metódy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané