Zlý skus a jeho vplyv na zdravie a vzhľad. Čo by ste mali vedieť?

Zdieľať
postava ženy
Zlý skus a jeho vplyv na zdravie a vzhľad. Čo by ste mali vedieť? Foto: www.freepik.com

V súčasnosti mnoho žien trápi otázka, prečo aj napriek návštevám osteopata, ich držanie tela sa nezlepšuje. Odpoveď môže byť prekvapujúca – príčinou môže byť nesprávny skus. V tomto článku sa pozrieme na to, ako môže nesprávny skus ovplyvniť nielen estetiku, ale aj celkové zdravie a kvalitu života.

„Chodím k osteopatovi roky, ale moja držanie tela sa nemení,“ často počúvame od žien. A väčšinou problém nespočíva v odbornosti špecialistu. Na riešenie každej problémy je potrebné sa pozrieť komplexne, tvrdí zubný ortodont, prezident Bostonského Inštitútu Estetickej Medicíny, Konstantin Ronkin.

Samozrejme, zlá postava, ktorá nepochybne pridáva vek, môže vzniknúť a zhoršiť sa z rôznych dôvodov. Ale málokto si uvedomuje, že často to môže byť spôsobené deformáciou skusu. Strácame (alebo opotrebujeme) zuby, mení sa poloha čeľuste, ktorá môže byť neideálna už od narodenia. Aké dôsledky to môže priniesť?

Ľudia sa väčšinou starajú len o estetický aspekt. Neférové zuby nikoho nikdy neskrášľovali, ale to je len špička ľadovca. Predstavte si, že poruchy držania tela, bolesti v bedrách, migrény, problémy s výslovnosťou a deformácie tvárových kontúr môžu byť tiež spojené s nesprávnym skusom.

vyšetrenie zubov
Zlý skus a jeho vplyv na zdravie a vzhľad. Čo by ste mali vedieť? Foto: www.freepik.com

Áno, pred tým, než pôjdete k kozmetológovi na injekcie, uistite sa, že váš skus je v poriadku. Pri zmene polohy čeľuste sa mení aj výška spodnej tretiny tváre. Automaticky klesajú kútiky úst, prehlbuje sa bradový záhyb.

A to nie je všetko. Často môže nesprávny skus viesť k nočnému apnoe (periodické zastavenie dýchania počas spánku). Pri zúžení čeľustí sa nosná dutina zdvíha, septum sa zakrivuje a dýchanie sa sťažuje. Výsledkom je, že človek sa ráno prebúdza unavený a ospalý, čo vedie k zníženiu kvality života. A nielen to: nedostatok kyslíka spôsobuje, že farba tváre sa mení k horšiemu a objavuje sa opuch.

Namiesto riešenia týchto problémov jednotlivo, je lepšie nájsť ich koreň a odstrániť ho raz a navždy. To je možné urobiť v akomkoľvek veku. Moderné metódy a technológie nám pomáhajú. Premyslené manipulácie môžu nielen zlepšiť kvalitu života, ale aj predĺžiť jeho trvanie o 10-15 rokov.

Zdroj: woman.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané