Zistite, prečo by ste mali polievať ruže vodkou

Zdieľať
ruže
Zistite, prečo by ste mali polievať ruže vodkou Foto: www.freepik.com

Vyskúšajte zázračný trik, ktorý vašim ružiam zaručí bohaté kvitnutie počas celého leta! Stačí jedna fľaša vodky a vaše ruže sa budú tešiť z bujného rastu a nádherných kvetov. Prečítajte si, ako jednoducho môžete tento postup aplikovať a dosiahnuť ohromujúce výsledky.

Stačí vám jedna fľaša a ruže budú kvitnúť celé leto

Ale fľaša čoho? Čo je tým zázračným prostriedkom, ktorý zabezpečí, že vaše ruže budú plné kvetov? Možno to znie neuveriteľne, ale ruže ožijú vďaka vodke! Skúste tento nezvyčajný trik a sami sa presvedčte o jeho účinnosti.

Ruže prihnojte a odstraňujte vädnúce kvety

Možno ste už počuli o prihnojovaní ruží škrupinami alebo výluhom z kompostu či banánových šupiek. Toto je však úplne iná liga! Skúsení záhradníci odporúčajú vylepšiť pitný režim vašich ruží malým množstvom vodky. Čo na to poviete?

polievanie ruží
Zistite, prečo by ste mali polievať ruže vodkou Foto: depositphotos.com

Prečo majú ruže rady vodku?

Jedna fľaša vraj zaručí, že vaše ruže budú v skvelej kondícii po celé leto. Takáto ruža bude nielen hojne kvitnúť, ale jej kvety vydržia dlhšie.

Vodka je tá tajná ingrediencia, ktorá zabezpečí silnejšie stonky a bohatšie olistenie už po niekoľkých týždňoch používania. Alkohol vo vodke otvára póry listov a umožňuje rastline lepšie absorbovať vodu a živiny z pôdy, čo vedie k lepšiemu rastu a zdraviu ruží.

Ak vám je ľúto použiť vodku, môžete zvoliť aj iný druh alkoholu. Stačí ho správne riediť a zohľadniť rôzne obsahy alkoholu v jednotlivých nápojoch či tekutinách.

Ako použiť vodku pre ruže aj inak na záhrade?

Vodku je vhodné riediť v pomere 30 až 60 ml na liter vody. Vzniknutou tekutinou polievajte ruže raz alebo dvakrát týždenne. Menej je viac, takže to nepreháňajte s množstvom vodky ani s frekvenciou polievania.

fľaša vodky
Zistite, prečo by ste mali polievať ruže vodkou Foto: depositphotos.com

Vodku môžete využiť na záhrade aj inak. Tu je niekoľko tipov:

  • Vodka obsahuje vysoký podiel alkoholu a je vhodná na dezinfekciu. Môžete ňou očistiť drobné rany na rukách, ale aj náradie pred strihom rastlín.
  • Vodka alebo iný alkohol je ideálny na hubenie burín.
  • Vodka môže byť základom repelentu. Môžete v nej macerovať bylinky, ktoré odpudzujú hmyz, ako levanduľa, bazalka, afrikány, rozmarín, šalvia alebo vratič. Po niekoľkodennom lúhovaní a scezení pevných častí, tekutinu použite ako repelent.
  • Vodka predlžuje životnosť rezaných kvetov vo váze vďaka obmedzeniu rastu baktérií a rias.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané