Zbavte sa svojich nedostatkov. Ktoré to sú

Zdieľať
Zbavte sa svojich nedostatkov. Ktoré to sú
Zbavte sa svojich nedostatkov. Ktoré to sú Foto: brightside.me

Naša osobnosť je plná kladných ale aj záporných vlastností. Samozrejme oveľa viac si pri sebe všímame tých kladných rysov a svoje nedostatky sa snažíme skryť vo svojom podvedomí. Ak ale chcete byť lepším človekom, mali by ste sa pozrieť pravde do očí. Zmeniť sa totiž môžeme jedine vtedy, keď si budeme plne vedomí toho, kto sme. Nasledujúci test je založený na podvedomom výbere, ktorý nedokážeme nijako ovplyvniť. Na druhú stranu len tak dostaneme reálny obraz toho, kým skutočne sme. Takéto druhy testov sa používajú aj v psychológii, kde slúžia na podobné účely. Nahlas totiž môžeme tvrdiť čokoľvek, len naše podvedomie ale dokáže odhaliť pravdu.

Pozrite sa na nasledujúci obrázok a vyberte vo vlasoch dievčaťa vtáka, ktorý vás najviac zaujal. Potom vyhľadajte odpoveď.

01 9.jpg
01 9.jpg [caption id="attachment_128946" align="alignnone" width="486"]cdn.sita.sk alt="Šokujúce video bývalej hviezdy Jojky" width="486" height="283" data-dominant-color="#ece1d8" /> Šokujúce video bývalej hviezdy Jojky: Absolútne sfetovaný, padol na úplné dno…[/caption] Totálny pád na drogové dno. Tak dopadol Lukáš Hoffman, potetovaný a svalnatý amatérsky herec, ktorý kedysi hviezdil v projektoch televízie JOJ. Aj napriek tomu, že bol dlhé roky čistý, opäť nedokázal odolať drogám a podľahol im. Kedysi bol hviezdou takých seriálov na Jojke ako Panelák, či Odsúdené a mal našliapnuté na pomerne úspešnú kariéru. Drogy však boli súčasťou jeho života a ako závislý nikdy nevedel, či sa mu podarí víťaziť nad chuťou opäť si niečo zobrať. A práve chuť po droge ho opäť pripravila o všetko. Dnes je z Hoffmana totálna troska, ktorá sa pohybuje v bratislavskom Pentagone. Počas letných dní ho zachytili, ako sa totálne sfetovaný potáca, rozpráva sám so sebou, je pochudnutý a "nabúchaného" svalnáča z Jojky by ste v ňom hľadali len márne. Prvýkrát pritom skončil vo väzení za vydieranie v roku 2003, po druhýkrát uňho našli drogy. V roku 2004 skončil za mrežami a na krku mal 25 obvinení z rôznych trestných činov. Vydržalo mu to dlhých 12 rokov, no potom prišiel nepochopiteľný pád. "Posledných 12 rokov som tvrdo abstinoval. Nebral som drogy, nepil som nič, čo môže vyvolať akúkoľvek závislosť. Šiel som si svoje, ale po rokoch som začal zabúdať na to, že som bol, vlastne som závislý, lebo táto choroba je do konca života, a začal som brať veci tak, že už je všetko normálne. Tým, že som veľa športoval, spôsoboval som si rôzne zranenia a tým, že mám 42 rokov, sa tie zranenia stále obnovovali. No a stalo sa mi zase jedno, na chrbtici. Chodil som po lekároch, fyzioterapeutoch, ozdravných tréningoch. Vyhýbal som sa medikamentom, ale bolesť už bola taká neznesiteľná, že som bol nútený dať si lieky, ktoré sú pre závislého ohrozujúce. Vedel som, že možno sa mi závislosť znova spustí už po užití prvej tabletky, ale podľahol som," povedal pred vyše rokom pre týždenník Život Hoffman. A podľa záberov z leta je jasné, že sa tak ľahko z pazúrov drog nedostane. www.youtube.com

Vták 1

Vašim najväčším nedostatkom je sebectvo. Ste až príliš zameraní na seba, svoje skutky a myšlienky. Bohužiaľ zabúdate na svojich blízkych. Musíte byť otvorenejší a dávať pozor na to, čo sa vám každý snaží povedať. Tým, že prehliadate potreby ostatných, nevedomky s nimi aj prestanete vzťah, ktorý vás spája. Mali by ste sa viac zaujímať o medziľudské vzťahy, ktoré budujete.

Vták 2

Vašim nedostatkom je uzavretosť. Ste neutrálna osoba, pre ktorú je ťažké otvoriť sa druhým ľuďom. Vaši blízki sa k vám snažia dostať, obklopujú vás láskou, starostlivosťou a pozornosťou ale vy si neustále udržiavate odstup. Staviate okolo seba neviditeľné steny, ktoré vaši blízki nemôžu prekonať. Musíte trochu viac dôverovať ostatným. Prestaňte odmietať ľudí, ktorí by mohli obohatiť váš život a zbaviť vás strachu z bolesti a sklamania. Nebojte sa dôverovať ľuďom.

Vták 3

Vašim najväčším nedostatkom je pýcha. Musíte prehodnotiť svoj pohľad na svet. Naozaj si myslíte, že ste najlepší, že máte vždy pravdu a nikto vás nemôže nič naučiť? Toto presvedčenie môže mať jedného dňa opačný účinok a môže byť pre vašu osobu deštruktívne. Možno raz budete potrebovať skutočne pomôcť, ale ľudia odvolávajúci si váš postoj, vám pomoc zamietnu.

Vták 4

Vašim najväčším nedostatkom je rozmaznanosť. Vo vašom živote vládne pohoda. Vaši blízki sa veľmi snažia potešiť a uspokojiť všetky vaše rozmary. Napriek tomu vždy nájdete niečo zlé, čo vás otrávi, a preto stratíte záujem. Nedokážete oceniť odhodlanie svojej rodiny a priateľov aj kolegov, ktoré vložili do zlepšenia vášho života. Musíte sa naučiť, ako oceniť aj najmenšie veci. Skúste si uvedomiť, koľko pozornosti sa vám od vašich blízkych dostáva.

Vták 5

Vašim najväčším nedostatkom je nízke sebavedomie. Ste osoba, ktorá sa vzdáva príliš ľahko. Následne vás porážky deprimujú. Musíte sa odhodlať a vyliezť zo svojej studne. Aj keď je tento test o nedostatkoch, vy nevidíte ani svoje výhody a silné stránky. Pozrite sa do zrkadla a pozerajte sa na seba očami ľudí, ktorí vás milujú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané