Zahmlené okná veľa ľudí podceňuje. Naučte sa tento jednoduchý trik, ktorý zaberie iba pár minút

Zdieľať
auto

V jesennom a zimnom období sú zahmlené okná v aute veľkým problémom. Našťastie existuje hneď niekoľko účinných a veľmi jednoduchých spôsobov, ako sa s týmto problémom môžete vyrovnať. Nie je na tom nič náročné a budete potrebovať len pár produktov, ktoré máte pravdepodobne vo svojej domácnosti. Naučíme vás, ako sa ľahko a rýchlo zbaviť zahmlených okien v aute.

Čo spôsobuje zahmlenie okien auta?

Dôvod na zahmlievanie čelných aj ostatných skiel v aute je veľmi jednoduchý. Môže za to teplota a vlhkosť vo vzduchu. V chladnom počasí sa vlhkosť vo vnútri auta zvýši a zmení sa v kondenzácii. V horúcom a vlhkom dni sa deje pravý opak. Vlhký vzduch vonku dosiahne rosný bod na čelnom skle po ochladení klimatizácie. Z tohto dôvodu môžete tento stav zažiť prakticky v každom počasí.

Ako sa s týmto problémom vysporiadať?

Najčastejšie sa tento problém vyskytuje v chladnom počasí. Jeseň a zima sú mesiace, na ktoré musíte pripraviť celé auto. Toto je jeden z faktorov, s ktorými musíte počítať. Keď v aute zapnete kúrenie, obvykle sa na vnútornej strane okien začne tvoriť hmla. Existuje ale niekoľko možností, ktorými ju môžete odstrániť a minimalizovať jej tvorbu.

Nepotrebujete žiadne špeciálne nástroje

V prvom rade zapnite kúrenie na maximum, pretože horúci vzduch zachytí viac vlhkosti vo vnútri vozidla. Potom zapnite klimatizáciu, ktorá stiahne vlhkosť. Nakoniec vypnite tlačidlo recirkulácie, aby sa do auta dostal chladnejší a suchší vzduch. Ak je to možné, mali by ste otvoriť na pár minút okná, aby ste vymenili vlhký vzduch za suchý, ktorý sa v zime nachádza vonku.

Prostriedky na zahmlené sklá

Proti zahmleným oknám môžete použiť aj špeciálne spreje, ktoré si s vlhkosťou poradia okamžite. Rovnako dobre ale fungujú aj vrecká s guličkami oxidu kremičitého. Akonáhle ale budú vrecká vlhké, musíte ich vymeniť. Inak to nebude fungovať. A poslednou možnosťou je pena na holenie. Je to prekvapujúce, ale funguje to aj na zrkadlá u vás doma. Rozotrite ju na sklo, nechajte 2 minúty pôsobiť a zotrite čistou handričkou. Pena vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá vás bude chrániť pred zahmlením.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané