Vyskúšajte tvárovú jogu a stane sa zázrak

Zdieľať
tvárová joga
Vyskúšajte tvárovú jogu a stane sa zázrak Foto: www.freepik.com

Objavte tajomstvo mladistvého vzhľadu bez nákladov! Tvárová joga nie je len zábava, ale skutočný nástroj pre vyhladenie vrások a omladenie vašej tváre. Bez potreby drahých kozmetických produktov môžete dosiahnuť viditeľné výsledky a zlepšiť svoju náladu. Ako to funguje? Poďme sa na to pozrieť bližšie!

Tvárová joga sa stáva čoraz populárnejšou metódou, ako si zachovať mladistvý vzhľad a zároveň si užiť veľa zábavy. Toto jednoduché, no účinné cvičenie, ktoré môžete praktizovať priamo pred zrkadlom, ponúka rýchle výsledky v podobe vyhladených vrások na tvári a krku, redukcie dvojitej brady a zlepšenie vašej nálady – a to všetko úplne zadarmo.

Pomocou tvárovej jogy môžete prestať húževnato mračiť a uvoľniť napätie v oblasti tváre, čo má za následok nielen lepší vzhľad, ale aj zlepšenie držania tela a funkcie lymfatického systému. Usmievať sa začnete častejšie a posilníte tiež malé svaly na tvári, o ktorých možno ani neviete.

Vedeli ste, že gravitácia neúprosne pôsobí a my všetci starneme? No s tvárovou jogou môžete tieto procesy spomaliť. Pravidelné cvičenie face jogy nielenže vizuálne zmení vašu tvár k lepšiemu, ale tiež zvýši účinnosť kozmetických produktov o viac než 50 percent. Okrem toho má pozitívny vplyv aj na vašu psychiku.

Výsledky štúdie, ktorá sa zaoberala efektmi cvičení s malými svalmi na tvári, ukázala značné zlepšenie v tvári žien vo veku 40 až 65 rokov po 20 týždňoch pravidelného cvičenia. Tieto ženy hlásili nielen vizuálne mladší vzhľad o takmer 3 roky, ale aj vysokú mieru osobnej spokojnosti.

Okuliare“ proti starnutiu

Z palcov a ukazovákov vytvorte „okuliare“, prsty položte okolo očí. Potom ich tlačte proti kostiam, súčasne viečka jemne ťahajte nahor. Vydržte niekoľko sekúnd, opakujte aspoň 10x. Cvikom zdvíhate horné viečka.

Vyplazovanie povolené

Čo najviac otvoríte ústa a čo najďalej vypláznite jazyk smerom dole, lícne kosti smerujú nahor. Tým spevňujete krk, obrysy okolo pier, zdvíhate tváre, eliminujete kruhy a vačky pod očami, vylepšujete oblasť dolnej čeľuste. Vydržte niekoľko sekúnd, opakujte 10x.

žena s vyplazením jazykom
Vyskúšajte tvárovú jogu a stane sa zázrak Foto: www.freepik.com

Žehlička na čelo

Na čelo položte obe dlane k sebe alebo prepleťte prsty. Vyťahujte čelo smerom nahor, chvíľu vydržte, povoľte. Ruky zveste. A znovu opakujte, aspoň 10x.

Pre krajšie pery

Veľmi jednoduchý a pritom efektívny cvik, ktorý pomáha vyhladiť vrásky okolo úst, od vás chce, aby ste našpúlili pery. Spomeňte si, ako sa pusinkujú malé deti a máte jasno. Cvik je možné vylepšiť ešte kmitáním hornej pery. Vydržte niekoľko sekúnd, opakujte aspoň 10x.

Kukadlá ako zrkadlá

Aj na vrásky okolo očí existuje celý rad cvikov, najjednoduchšie je guľať oči. Pomaly ich veľa otvorte a držte niekoľko sekúnd, pomaly uvoľňujte. Cvičte skutočne pomaly, to je zásadné. Opakujte 10x.

špúlenie pier
Vyskúšajte tvárovú jogu a stane sa zázrak Foto: www.freepik.com

Proti dvojitej brade

Skúste napríklad tento cvik: Pozrite sa na seba do zrkadla, pery držte pri sebe, to isté platí pre zuby (ale neškrípajte nimi). Jazyk pevne pritlačte na horné poschodie. Niekoľko sekúnd vydržte, uvoľnite. Opakujte aspoň 10x.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané