Vyskúšajte tieto tipy a nápady na starostlivosť o svoje mentálne zdravie a krásu

Zdieľať
bieliace pásiky na zuby
Vyskúšajte tieto tipy a nápady na starostlivosť o svoje mentálne zdravie a krásu Foto: bieliace-pasiky.com

Konečne sme si ako spoločnosť začali uvedomovať, že starostlivosť o našu duševnú pohodu je rovnako dôležitá ako starostlivosť o naše fyzické zdravie a krásu.

Tento zoznam našich najlepších tipov a trikov na starostlivosť o krásu berie túto skutočnosť na vedomie. Od jednoduchej starostlivosti ako bieliace pásiky na zuby až po upratanie vášho priestoru – aj takéto drobnosti môžu výrazne ovplyvniť ako sa cítite. 

Ako si zlepšiť náladu pomocou starostlivosti o samu seba?

Nalakujte si nechty

Nalakovanie nechtov môže dodať farbu aj tomu najnudnejšiemu dňu. A ak patríte k ľuďom, na ktorých by manikúra nevydržala ani päť minút, prečo si radšej nespraviť pedikúru? 

Nájdite si novú obľúbenú masku na tvár

Ako mnoho iných kozmetických tipov, aj tento sa začína na internete, v supermarkete alebo v obchode s kozmetikou. Vyberte si jednu alebo niekoľko nových pleťových masiek, ktoré sa vám páčia, a pripravte sa na experimentovanie. Ak ste ešte nikdy nepoužili hlinenú masku, látkovú masku na pleť, masku na báze dreveného uhlia, odlupovaciu masku alebo termálnu masku, teraz máte príležitosť. Naneste ju podľa návodu, nechajte ju pôsobiť po určený čas a odstráňte ju podľa pokynov, aby ste odhalili sviežejšiu a čistejšiu pleť.

Rozžiarte svoj úsmev

Bielenie zubov nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí ak si objednáte z internetu alebo kúpite v drogérii bieliace pásiky na zuby a začnete celý proces bielenia z pohodlia svojho domova. Nezabúdajte však, aby ste dosiahli požadovaný efekt, budete musieť bielenie opakovať niekoľkokrát. No stojí to za to.

bieliace pásiky na zuby
Vyskúšajte tieto tipy a nápady na starostlivosť o svoje mentálne zdravie a krásu Foto: bieliace-pasiky.com

Dlhý relaxačný kúpeľ

Nie je nič uvoľňujúcejšie ako horúci kúpeľ s obľúbenými produktami a vôňami. Na uvoľnenie použite pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja, potom zapáľte niekoľko sviečok, aby ste si vytvorili atmosféru ako v kúpeľoch. Odporúčame pridať horčíkovú soľ, ktorá vám pomôže uvoľniť všetky svaly. 

Vyčistite svoju zbierku kozmetiky

Ak máte príliš veľa starých nádob od make-upu, zrkadiel, fľaštičiek a ceruziek, nájdite si čas a pretrieďte svoju zbierku make-upu alebo starostlivosti o pleť. Vyhoďte všetky produkty, ktoré sú otvorené už dlhšiu dobu a nahraďte ich radšej novými. Preskúmajte nové značky ako napríklad Transparent lab a vyberte si produkty, ktoré budú pre vás tými pravými. 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané