Vyrobte si domáci odlakovač na nechty s grapefruitovým olejom

Zdieľať
Domáci odlakovač na nechty

Na dnešnom trhu s kozmetikou objavíte množstvo rôznych odlakovačov. Nalákajú vás na rýchle čistenie starých lakov akoby mávnutím prútika..

Domáci odlakovač na nechty
https://www.gettyimages.com

Ale keby ste sa lepšie prizreli čo všetko tieto prostriedky obsahujú, asi by ste ich nekupovali..

Vy si však môžete vyrobiť vlastné odlakovač na nechty z bežne dostupných prísad, ktoré budú netoxické a odlakovač bude krásne voňať. 

Ako na to?

Budete potrebovať:

  • 1/3 šálky organického jablčného octu
  • 3 kvapky grapefruitového esenciálneho oleja
  • 3 kvapky pomarančovej silice
  • 7 kvapiek citrónovej silice
  • 1/3 šálky alkoholu

Začnite tým, že nalejete 1/3 šálky jablčného octu do menšej misy. Jablčný ocot je antibakteriálny a pomáha udržiavať nechty čisté a zdravé. Ďalej pridajte esenciálne oleje – grapefruitový, pomarančový a citrónový. Všetky tri oleje obsahujú kyseliny, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nechceného laku na nechtoch. Obsahujú však aj iné cenné atribúty. Olej z grapefruitu je prírodná antimikrobiálna látka. Citrónový esenciálny olej preventívne chráni od baktérií a vyživuje pokožku vitamínom C. Navyše obsahuje d-limonén, čo je antioxidant, ktorý udržuje nechty zdravé a lesklé. Vďaka olejom budú navyše nechty po odstránení laku krásne voňať. Nakoniec pridajte alkohol a dobre prísady premiešajte. Používať by sa mal izopropylalkohol, ktorý sa používa iba lokálne na nechty.

použitie:

Po zmiešaní ingrediencií prelejte zmes do nádobky, z ktorej ju budete používať. Skladujte odlakovač v chladničke pre predĺženie možnej spotreby. Namočte do roztoku vatový tampón a odstráňte s ním lak na nechty. Potrvá to samozrejme dlhšie ako u klasického odlakovača. Skúste tiež namočiť nechty do pripravenej zmesi na dobu 20 sekúnd a potom odstrániť s pomocou vatových tampónov. Následne si ruky umyte teplou vodou a mydlom. Nezabudnite na aplikáciu hydratačného krému či kokosového oleja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané