Výrobok, ktorý bol vyrobený na Ukrajine a na Slovensko bol dodaný cez Poľsko, bol stiahnutý z predaja. RVPS vykonalo odber vzorky u prevádzkovateľa COOP Jednota

Zdieľať
COOP Jednota
COOP Jednota Foto: SITA/COOP Jednota Krupina

Ste si istí, že viete, čo jete? Nové zistenia odhalili šokujúcu pravdu o obľúbených ovocných pukanciach. Mnohé z týchto farebných pochutín obsahujú nebezpečné farbivá, ktoré môžu mať vážne dopady na vaše zdravie a zdravie vašich detí.

Nedávny test produktov na Slovensku odhalil, že kukuričné pukance s ovocnou príchuťou, populárny snack medzi deťmi aj dospelými, obsahujú vysoké množstvo potenciálne škodlivých farbív. Tieto farbivá, ako je Azorubín (E122), Žltá SY (E110), a Ponceau 4R košenilová červená A (E124), nie sú len kontroverzné z hľadiska zdravia, ale v niektorých prípadoch prekračujú aj maximálne povolené množstvo.

Ako môžu tieto farbivá ovplyvniť vaše zdravie? Štúdie ukázali, že niektoré z týchto chemikálií môžu spôsobiť alergické reakcie, problémy s koncentráciou, a dokonca môžu negatívne ovplyvniť aktivitu a pozornosť detí. Je dôležité byť informovaný a vedieť, čo obsahujú vaše obľúbené snacky.

Výrobok, ktorý bol vyrobený na Ukrajine a na Slovensko bol dodaný cez Poľsko, bol stiahnutý z predaja na Slovensku. Dovozca a predajcovia produktu zabezpečili informovanie odberateľov o nutnosti stiahnutia výrobku z obchodov.

V tejto ére pohodlných snackov a rýchleho občerstvenia je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým vedieť, čo jeme. Vyzývame vás, aby ste zdieľali tento článok a pomohli tak zvýšiť povedomie o skrytých rizikách v bežných potravinách. Podeľte sa o svoje skúsenosti a názory na túto tému v komentároch. Spoločne môžeme prispieť k lepšej informovanosti a zdravším voľbám.

RVPS Komárno vykonalo odber vzorky u prevádzkovateľa COOP Jednota Nové Zámky – Supermarket -129, Obchodná 4, 946 55 Pribeta. Bola odobratá vzorka

Posudok voči norme v kontrolovaných znakoch:  nie je v súlade s Nariadením Európskeho Parlamentu a Rady (EU) EP a Rady č.1169/2011, Nariadenie EP a Rady (ES) 1333/2008 pre neuvedenie použitých farbív: Žltá SY (E110), Ponceau 4R košenilová červená A (E124), Indigotín (E132) v zložení výrobku, pre prekročenie najvyššieho množstva farbiva Azorubín (E122), celkového množstva E 104, E 110, E 124 a farbív v skupine III a pre neuvedenie doplnkovej informácie o nepriaznivých účinkoch použitého farbiva Žltá SY (E110), Ponceau 4R košenilová červená A (E124) na činnosť a pozornosť detí.

Celkové množstvo E 104, E 110, E 124 a farbív v skupine III je 369,7 mg/kg, čím presahuje najvyššie prípustné množstvo stanovené pre skupinu III, ktoré je 300 mg/kg.

Na Slovensku bol výrobok stiahnutý z predaja a prevádzkovateľ zabezpečil informovanie odberateľov o nutnosti stiahnutia výrobku.

Výrobok

  • Kukuričné pukance s ovocnou príchuťou á 170 g
  • DMT: 21.06.2024
  • Výrobok bol vyrobený na Ukrajine a na Slovensko bol dodaný cez Poľsko
  • Dovozca pre Slovensko je JFrutos, s.r.o„ Šoltésovej 1656/158, 017 01 Považská Bystrica.

Zdroj: svps.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané