Viete, prečo by ste mali dať metlu do plastového vrecka? Tajomstvo dlhovekosti a čistoty

Zdieľať
metla
Viete, prečo by ste mali dať metlu do plastového vrecka? Tajomstvo dlhovekosti a čistoty Foto: depositphotos.com

V dnešnej dobe, keď technológia preniká do našich domácností stále viac a viac, tradičné nástroje, ako metly, majú stále svoje miesto. Tento článok vám prináša múdre rady od skúsených gazdiniek o tom, ako správne používať a udržiavať metlu, aby slúžila čo najdlhšie. Objavíte, prečo sa oplatí dať metlu do plastového vrecka a ako sa vyhnúť častým problémom spojeným s jej používaním.

Prečo by ste mali dať metlu do plastového vrecka a ako to pomôže pri upratovaní? Rada skúsených gazdiniek

V dnešnej dobe, keď sa moderné domácnosti plnia robotickými čistiacimi strojmi, tradičné nástroje ako metly stále nachádzajú svoje miesto v našich domovoch. Nová metla často zaujíma čestné miesto v kuchynskej skrinke vedľa koša na odpadky.

Ako často meniť metlu?

Múdri (alebo poverčiví?) ľudia tvrdia, že metlu je potrebné meniť každoročne. Dôvodom je, že okrem prachu a špiny zbiera aj negatívnu energiu, ktorej sa odporúča zbaviť. Pravidlo je jednoduché: kúp novú metlu, starú vyhoď. Hovorí sa, že dve metly v dome znamenajú dvoch gazdov alebo gazdiniek, a kto by to chcel?

zametanie
Viete, prečo by ste mali dať metlu do plastového vrecka? Tajomstvo dlhovekosti a čistoty Foto: depositphotos.com

Ako vybrať kvalitnú metlu?

Pri kúpe novej metly je dôležité dôkladne ju prezrieť. Široká časť metly by mala byť hustá a pružná, rukoväť pevná, ale nie príliš tenká. Nite, ktorými je viazaná, musia byť pevné a odolné voči oderu. Dôležité je tiež, aby nite neboli príliš tesné, inak by mohli rukoväť rýchlo zničiť. Tajomstvo dlhovekosti novej metly spočíva nielen v jej kvalite, ale aj v správnej príprave na používanie a starostlivosti.

Prečo dať metlu do plastového vrecka?

Aby nová metla mäkko zametala, nelámala sa a dlho vydržala, pred prvým použitím ju odporúčame namočiť na niekoľko hodín do horúcej vody, potom ju osušiť a vytriasť. Tento postup môžete vyskúšať aj na nie úplne novej metle a sami sa presvedčíte o jeho účinnosti.

Periodické oplachovanie metly pod tečúcou vodou tiež pomôže odstrániť nahromadenú špinu a zabráni nadmernému vysychaniu, čo by spôsobilo krehkosť vetvičiek. Moja babička navyše obliekala novú metlu do starých nyloniek alebo kapronových pančúch, čo ju chránilo pred predčasným opotrebovaním. Keď bol potrebný jemný poriadok, napríklad zbieranie pavučín alebo prachu z kobercov, tieto „oblečené“ metly boli neoceniteľné.

Keď nylony ešte postriekate vodou, metla sa stane nenahraditeľným nástrojom na mokré čistenie. Týmto spôsobom je jednoduchšie odstrániť aj chlpy domácich zvierat a vlasy z kobercov a rohoží.

umývanie
Viete, prečo by ste mali dať metlu do plastového vrecka? Tajomstvo dlhovekosti a čistoty Foto: depositphotos.com

Nedávno som čítala na internete, že novú metlu je dobré zasunúť do plastového vrecka, aby zostala dlhšie čistá. Skvelý nápad! Odteraz už metlu z obalu ani nevyberiem.

Zdroj: takprosto.cc

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané