Upracte kúpeľňu ekologicky, ako na to?

Zdieľať
Upracte kúpeľňu ekologicky, ako na to?
Upracte kúpeľňu ekologicky, ako na to? Foto: www.freepik.com

V kúpeľni je dôležité voliť šetrné prípravky, ktoré nepoškodia povrch sanity a neuškodí ani vašej koži a očiam

Ak chcete byť šetrní k prírode a pristupovať k upratovaniu ekologicky, existuje mnoho prírodných čističov, ktoré okrem prírody ušetria aj vašu peňaženku.

Pri upratovaní je vždy dobré začať zhora, teda utrieť všetko, na čo sa chytá prach: odkladacie plochy a svetlá. Najprv odstráňte prach suchou handričkou a následne plochy prejdite handričkou namočenou v zmesi (1: 1) vody a octu.

Vaňa , sprchový kút, umývadlá
Usadeniny, špina a vodný kameň, to všetko vás pri upratovaní kúpeľne môže potrápiť. Aj v tomto prípade bude hlavnú úlohu hrať ocot s vodou (1: 1), ktorým všetko starostlivo umyjete. Sprchovú hadicu môžete odmontovať a do zmesi octu s vodou ponoriť na niekoľko hodín, kvôli všetkým usadeninám, ktoré obsahuje.

Máte sprchový záves? Prezrite si ho pozorne, predovšetkým v spodnej časti býva špinavý. Držia sa ho všetky baktérie a môže sa tu tvoriť aj pleseň. Je na čase ho vymeniť a alebo poriadne vyprať. Sprchové dvere umyte octom s trochou sódy bikarbóny, nechajte hodinu pôsobiť a potom opláchnite. Do odpadu nasypte zmes jedlej sódy a octu a po chvíli spláchnite horúcou vodou.

Záchod
Okrem záchodovej misy je dôležité pravidelne umývať všetky jeho skryté záhyby. Na pomoc vám opäť pribehne ocot, ktorý má dezinfekčné účinky. Na spodnú stranu záchodovej dosky a škvrny na ňom použite zmes jedlej sódy a vody. Pre čisté vnútro záchodovej misy ju vysypte hrnčekom jedlej sódy, ktorú nechajte pôsobiť a následne vydrhnite záchodovou štetkou. Nádobku na záchodovú kefu naplňte horúcou vodou zmiešanou s mydlom a nechajte odstáť, potom vylejte a vypláchnite.

Dlaždičky

Od špiny v škárach dlaždičiek vám pomôže pasta vytvorená z octu a jedlej sódy. Ak sa chystáte aj na dlaždičky na podlahe, najprv ich povysávajte.

Aj obyčajná kuchynská soľ môže byť užitočným pomocníkom pri upratovaní. Keď ju zmiešame s citrónovou šťavou, stane sa z nej doslova čistiaca bomba, ktorá odstráni aj tie takmer neodstrániteľné škvrny. Rozpustená soľ skvele vyleští aj sklo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané