Účinné hnojivo pre jahody. Droždie ako tajomstvo bohatej úrody

Zdieľať
pestovanie jahôd
Účinné hnojivo pre jahody. Droždie ako tajomstvo bohatej úrody Foto: www.freepik.com

Pestovanie jahôd môže byť veľmi obohacujúce, najmä keď máte na záhrade alebo balkóne čerstvé, šťavnaté plody. Kľúčom k úspechu je správne hnojenie. Vedeli ste, že môžete použiť droždie ako lacné a efektívne hnojivo? V tomto článku sa dozviete, ako droždie podporuje rast jahôd a ako pripraviť hnojivo doma. Vyskúšajte tento overený tip a tešte sa na bohatú úrodu.

Ako správne hnojiť jahody a dosiahnuť bohatú úrodu?

Čím hnojiť jahody? Existuje mnoho dobrých rád a tipov. Už ste skúsili hnojiť jahody droždím? Je to lacné a overené hnojivo, ktoré rozhodne stojí za vyskúšanie.

Prečo práve droždie?

Droždie je bohaté na živiny a pomáha stimulovať rast jahôd i ďalšej zeleniny na vašej záhrade alebo balkóne. Obsahuje prospešné mikroorganizmy, ktoré zlepšujú stav pôdy, zvyšujú príjem živín a podporujú celkovú vitalitu rastlín. Tieto mikroorganizmy tiež pomáhajú rozkladať organické látky, čo umožňuje rastlinám lepšie ich prijímať a využívať.

Droždie podporuje rast rastlín v mnohých smeroch. Vďaka tomuto hnojivu sa posilňuje a rozvíja koreňový systém, čo zvyšuje robustnosť a zdravie rastlín. Kvasnice podporujú aj kvitnutie a zrenie plodov. Ak jahody nepoškodia slimáci, hniloba alebo nepriazeň počasia, môžete sa tešiť na bohatú úrodu.

droždie
Účinné hnojivo pre jahody. Droždie ako tajomstvo bohatej úrody Foto: depositphotos.com

Výhody hnojenia droždím

Mnohé zdroje uvádzajú, že droždie pomáha rastlinám odolávať chorobám. Nie je to tým, že by látky v droždí priamo pôsobili na patogény, ale skôr tým, že zdravá rastlina je schopná lepšie a dlhšie odolávať nepriaznivým podmienkam. Samozrejme, je dôležité sa o jahody pravidelne starať a vytvárať im podmienky, v ktorých budú prospievať.

Ako pripraviť hnojivo z droždia?

Príprava domáceho hnojiva z droždia je jednoduchá, lacná a navyše bezpečná pre záhradu aj prírodu. Budete potrebovať jedno balenie droždia (7 g), jednu polievkovú lyžicu cukru a desať litrov teplej vody.

Postup je nasledovný:

  1. Droždie a cukor rozpustite v teplej vode.
  2. Nechajte zmes vo väčšej otvorenej nádobe, aby kvások mohol pracovať. Dve hodiny postačia na to, aby kvasnice boli pripravené na použitie.
  3. Pred zalievaním zmes narieďte vodou v pomere 1:5.
  4. Ku každému jahodníku nalejte približne jeden hrnček tejto kvasnicovej zálievky.
hnojenie jahôd
Účinné hnojivo pre jahody. Droždie ako tajomstvo bohatej úrody Foto: depositphotos.com

Tipy na pestovanie jahôd

Pestovanie jahôd v nádobách môže byť rovnako úspešné ako v záhrade. Skúsený záhradník odporúča samozavlažovacie nádoby, ktoré sú pre jahody ideálne. Ak ste ich ešte nevyskúšali, určite to urobte budúci rok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané