Trik našich babičiek. Ako sa zbaviť molí zo šatníka za pomoci tohto ovocia

Zdieľať
mola šatníková
Trik našich babičiek. Ako sa zbaviť molí zo šatníka za pomoci pomaranča Foto: depositphotos.com

Asi už skoro každý sa stretol s malými votrelcami vo svojej skrini alebo šatníku. A to sú mole. Keď už sa objavia, je to veľmi nepríjemné a riešenie tohto problému aj zložité. Ak už nakukne do skrine hlbšie, určite vás prepadne panika. Húsenice dokážu napáchať takú paseku, že veľa krát už svoje oblečenie nezachránite.

pomaranč
Trik našich babičiek. Ako sa zbaviť molí zo šatníka za pomoci tohto ovocia Foto: www.freepik.com

Moľa je malý nenápadný a drobný motýľ, ale veľmi agresívny škodca. Akonáhle ju nájdete vo svojej skrini či šatníku, môžte si byť istí, že stihla niekde naklásť vajíčka, z ktorých vzniknú larvy a tie sú zodpovedné za diery na vašom obľúbenom oblečení. Ak zničíte dospelú molu, veľmi si tým nepomôžete. Práve larvy sú tí najväčší ničitelia. Snažte sa ich zlikvidovať ihneď , akonáhle zistite výskyt molí v skrini, inak môžu byť škody naozaj veľké.

Pomaranče na mole

Pani Lýdia má však veľmi dobrý trik na odstránenie mole zo skrine, ktorý ju naučila jej babička pred niekoľkými rokmi. A to sú pomaranče, vďaka ním sa zbavila molí a pritom aj krásne prevoňala svoju skriňu. Tento trik je jednoduchý, zvládnete ho ľavou zadnou. Ako na to?

Vyskúšajte tento babičkin trik na odstránenie molí a zbavte sa ich už navždy. Stačí, keď zoberiete pomaranč, nakrájate na plátky, necháte ich usušiť, a vložíte do skrine alebo šatníka, svoj šatník tak ochránite, a zároveň bude ho aj prevoniate.

larva mole
Trik našich babičiek. Ako sa zbaviť molí zo šatníka za pomoci tohto ovocia Foto: depositphotos.com

Na mole dobre pôsobí aj citrón. A to predovšetkým jeho kôra.

Je to jednoduché,  dobré účinné a prírodné riešenie, ktoré funguje už po generácie.

Skúste tento osvedčený babičkin trik a zbavte sa molí navždy. Osviežte svoje oblečenie a zabudnite na nepríjemné mole vo vašej skrini!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané