Toto jedlo spôsobuje akné! Zistite, čo okamžite vyradiť zo stravy

Zdieľať
akné na tvári
Toto jedlo spôsobuje akné! Zistite, čo okamžite vyradiť zo stravy Foto: www.freepik.com

Problematická pokožka môže byť výsledkom rôznych vnútorných problémov, vrátane nesprávnej stravy. Tento článok sa zameriava na to, ako jedlo ovplyvňuje stav našej pokožky a ponúka tipy na stravovanie a starostlivosť, ktoré pomáhajú zmierniť výskyt akné.

Ako jedlo, ktoré konzumujeme, ovplyvňuje stav našej pokožky? Táto otázka zaujala vedúceho centra lekárskeho výskumu Eleven Eleven Wellness v New Yorku, doktora Franka Lipmana. Vedec zistil príčinu vzniku akné.

Prítomnosť akné na pokožke môže naznačovať rôzne problémy v tele. Napríklad zvýšenú hladinu cukru v krvi, zápaly, poruchy metabolizmu, problémy s tráviacim traktom, hormonálne výkyvy a stres. Ale často sa akné objavuje kvôli nesprávnej strave, keď konzumujeme nezdravé potraviny.

výskyt akné
Toto jedlo spôsobuje akné! Zistite, čo okamžite vyradiť zo stravy Foto: depositphotos.com

Problémové potraviny

Sýtené nápoje

Coca cola, Fanta, Sprite… Všetky tieto nápoje obsahujú potravinárske farbivá, ktoré dráždia žalúdok a črevá. Znižujú tiež úroveň pH, pričom telo pre zdravie potrebuje zásadité prostredie. Takže, priatelia, pite vodu! A nezabudnite hydratovať pokožku.

Cukor

Cukor má vysoký glykemický index, čo znamená, že patrí medzi potraviny, ktoré vyvolávajú cukrovku. Tiež je vinníkom vzniku akné. Doktor Lipman odporúča výrazne znížiť jeho konzumáciu. Cukor sa nachádza v mnohých potravinách, ako sú chlieb, mlieko, šťavy, sladkosti, orechy, popcorn, ovocie, čokoláda, kečup atď. Niekedy môže takéto jedlo spôsobiť vyrážky už na druhý deň. Na rýchlu reakciu na zápal noste so sebou prostriedky na lokálne použitie, ktoré obsahujú vysokú koncentráciu kyseliny salicylovej a zinku.

cukor
Toto jedlo spôsobuje akné! Zistite, čo okamžite vyradiť zo stravy Foto: www.freepik.com

Mlieko

Mlieko je potrebné pre rast! V dospelosti, podľa doktora Lipmana, jeho potreba mizne. Obsahuje rastové hormóny, ktoré u dospelých spôsobujú vznik akné. Toto platí aj pre syr. Ak máte problémovú pokožku, je lepšie sa týmto produktom vyhnúť. Napríklad herečka Megan Fox sa vzdala mlieka, aby po pôrode schudla.

Chlieb

Pečivo a koláče nielenže zvyšujú obvod pásu, ale spôsobujú aj akné. Vinníkom je glutén, bielkovina obsiahnutá v mnohých obilninách, najmä v pšenici, ovse, jačmeni a raži. Glutén je aj v mnohých ďalších výrobkoch ako sú klobásy, párky, mrazené kotlety, a dokonca aj v jogurtoch.

Oleje

Doktor Lipman upozorňuje aj na rastlinné oleje, ktoré môžu byť škodlivé, najmä rafinované, pretože obsahujú transmastné kyseliny. Tieto zhoršujú zdravie organizmu a spôsobujú akné. Riešením je používať olivový, sezamový, tekvicový a iné prírodné oleje.

mlieko
Toto jedlo spôsobuje akné! Zistite, čo okamžite vyradiť zo stravy Foto: www.freepik.com

Užitočné potraviny

Po vymenovaní najškodlivejších potravín doktor Lipman zostavil zoznam užitočných potravín, ktoré pomáhajú čistiť organizmus a zbavovať sa akné. Do zoznamu patria avokádo, kapusta, vlašské orechy, losos a čučoriedky. Naša pokožka tiež potrebuje esenciálne mastné kyseliny, preto je vhodné zaradiť do jedálnička rybí olej, ktorý zlepšuje aj stav tráviaceho systému.

Starostlivosť o pokožku

Prezident japonskej kozmetickej značky Suki, Suki Kramer, odporúča používať aspirín pri výskyte akné. Rozpustite ho vo vode a potrite ním tvár, aby ste zmiernili zápaly a začervenanie. Ďalší Kramerov tip je medová maska, ktorá upokojuje, vyživuje a hydratuje pokožku.

Každý z nás má svoje vlastné krásne recepty a zvyky. Zmeniť stravu môže byť náročné, ale správna výživa je zárukou žiarivého vzhľadu a zdravia. Vyskúšajte aspoň mesiac zmeniť jedálniček a uvidíte výsledky. Podarilo sa vám vytvoriť si vlastný systém stravovania?

Zdroj: woman.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané