Tajomstvo najsilnejších muškátov. Olivový olej ako prírodný zázrak

Zdieľať
muškáty
Tajomstvo najsilnejších muškátov. Olivový olej ako prírodný zázrak Foto: depositphotos.com

Chcete mať najkrajšie muškáty v okolí? Odhaľte tajomstvo ich vitality a zdravia s jednoduchým trikom, ktorý vašu balkónovú oázu premení na kvitnúcu rajskú záhradu. Pár kvapiek tohto oleja môže znamenať rozdiel medzi priemernými a najkrajšími muškátmi v susedstve!

Pár kvapiek tohto oleja oživí vitalitu a celkové zdravie muškátov

Muškáty sú nádherné kvety, ktoré každú jar zdobia stovky balkónov a záhrad. Ak chcete podporiť ich vitalitu a celkové zdravie, pridajte k nim pár kvapiek tohto špeciálneho oleja. Budete mať najsilnejšie muškáty v susedstve, pozrite sa, ako na to.

Jar je tu v plnej kráse, leto už klope na dvere, a to znamená len jedno – vaša záhradka by mala byť momentálne v období najväčšieho rozkvetu. Zelenina, ovocné stromy a farebné kvety všade, kam sa pozriete.

Ak nemáte záhradu a máte všetku zeleň na balkóne, alebo aj ak záhradu máte, muškáty sú absolútnou nevyhnutnosťou. Ich krásne pestrofarebné kvety sú jednoducho očarujúce. Preto na ne musíte dávať veľký pozor a poskytnúť im patričnú ochranu.

pestovanie muškátov
Tajomstvo najsilnejších muškátov. Olivový olej ako prírodný zázrak Foto: www.freepik.com

Pestovanie muškátov

Muškáty kvitnú v najteplejšom období roka, čo je presne na prelome jari a leta. Aby vám krásne kvitli, mali by sa zasadiť na prelome marca a apríla. Najlepšie sa im darí v hlbokej pestovateľskej nádobe. Ideálne sú truhlíky s drenážnymi otvormi. Je tiež potrebné, aby muškáty mali dostatok miesta na kvitnutie, preto by mali mať aspoň 20-centimetrové medzery medzi sebou, aby mohli krásne a voľne kvitnúť.

Keďže muškáty kvitnú až na prelome jari a leta, nechajte ich ideálne do polovice mája vo vnútri. Ako náhle ich presadíte z tepla do chladu, mohli by vám veľmi rýchlo uhynúť. Preto počkajte, až bude vonku naozaj teplo a vysaďte ich na slnečné a teplé miesto, žiadny tieň.

olivový olej
Tajomstvo najsilnejších muškátov. Olivový olej ako prírodný zázrak Foto: www.freepik.com

Ochrana muškátov

Existuje skvelý trik, ako môžete kvetenie muškátov urýchliť a predĺžiť. S tým vám pomôže, verte či nie, olivový olej. Ten je totiž bohatý na mastné kyseliny a vitamíny A, E a K. Obsahuje tiež železo, vápnik a horčík. Všetky tieto látky muškáty chránia a pomáhajú im udržať si vitalitu. Stačí pridať pár kvapiek olivového oleja do zeminy a uvidíte, ako vám muškáty budú postupne silnieť, krásne kvitnúť a vydržia vám dlhšie než obyčajne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané