Sedem dôvodov, prečo by ste mali spať nahí

Zdieľať
spánok
spánok Foto: www.gettyimages.com

Spíte radi nahí, ale pred ostatnými sa to hanbíte priznať? Už nemusíte, pretože podľa posledných štúdií je spanie bez pyžama pre nás aj naše telo naozaj prospešné! A my vám predstavíme hneď 7 dôvodov, prečo už si na seba pred spaním nič neobliekať.

Určite ste si tiež všimli, že akonáhle je vám horúco, zaspať vám jednoducho za žiadnu cenu nejde. Vysvetlenie je totiž úplne jednoduché! Preto, aby človek zaspal, musí jeho telesná teplota klesnúť o pol stupňa a tým, že si na seba oblečiete pyžamo, to telu veľmi neuľahčíte. Namiesto toho, aby sa vaše telo už preplo do spánkového režimu, má ešte za úlohu bojovať s vašou telesnou teplotou.

Veľa materiálov nie je vôbec vhodné pre naše intímne partie, ktoré sú naozaj veľmi háklivé na baktérie aj najrôznejšie infekcie. Nechajte radšej váš klin voľne dýchať. Navyše nehovoriac o tom, ako to obohatí váš sexuálny život, keď vedľa seba budete každý večer ležať úplne nahí!

Máte tiež problém donútiť sa vyliezť z vyhriatej postele? Od teraz už nie! Sami budete prekvapení, ako ľahko sa vám bude vstávať a ako sa budete cítiť dokonale oddýchnutí a vyspaní.

Počas spánku, keď na sebe nemáte okrem perín nič iné, spálite oveľa viac kalórií. Váš metabolizmus sa totiž zrýchli a boj s prebytočnými kilami bude hračka.

Určite ste si tiež na seba niekedy obliekli pyžamo, ktoré na prvý pohľad vyzeralo skutočne pohodlne, lenže počas noci sa z neho stala doslova nočná mora. Hryzalo vás, škrtilo a aj tak skončilo na zemi. Odteraz už nič také nezažijete a môžete si dopriať spánok bez tohto nepríjemného rušenia.

Nie je presne dokázané, čím to je, ale jednoducho je to tak. Zrejme je to spôsobené tým, že sa spánok stal oveľa kvalitnejší a my sa cítime niekoľkonásobne lepšie a oddýchnuto. A aj dámy určite potvrdia, že zdravý spánok nenahradí žiadny make-up!

Tento posledný bod je povedzme súčtom všetkých vyššie spomenutých. Pokiaľ sa dobre vyspíte, budete vyzerať dobre, niečo málo schudnete a ešte sa zlepší váš partnerský aj milostný život. A to už predsa za to stojí, nie?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané