Pri bolesti chrbta skúste namiesto práškov túto kombináciu

Zdieľať
Pri bolesti chrbta
Pri bolesti chrbta skúste namiesto práškov túto kombináciu Foto: www.freepik.com

Kto niekedy trpel bolesťou chrbta, vie ako je táto bolesť nepríjemná. Bedrová oblasť je potom ešte o niečo horšia, najmä vo chvíli, keď sa chystáme niekam na výlet, či zariaďovať množstvo dôležitých vecí.

Možností riešenia problému je niekoľko

Tí z vás, ktorí si touto bolesťou už prešli, vedia, že sa obvykle proti tomuto „ochoreniu“ bojuje špeciálnymi nahriatymi bankami, pomocou ktorých sa „masíruje“ postihnutá oblasť. Niektorí sa potom obrátili na stranu cvičenia a uplatňujú v snahe zbaviť sa nepríjemnej bolesti množstvo cvikov. Na záver sú tu tí, ktorí zvolili cestu práškov, aby si od bolesti aspoň na chvíľu uľavili. Prinášame vám príjemné a jednoduché riešenie, ktoré je vedecky dokázané a pomôže vám zbaviť sa bolesti v bedrách!

Pomáha známe korenie

Mnohé štúdie zistili, že dve veľmi známe korenia, ktoré máte s najväčšou pravdepodobnosťou doma aj vy, vám môžu pomôcť s týmto zdravotným problémom!

O akom korení je reč?

Štúdia z Iránskej univerzity lekárskych vied považuje za zázračné korenie škoricu a zázvor. Práve tieto dva druhy korenia vraj dokážu účinne uľaviť od bolesti svalov.

škorica a zázvor
škorica a zázvor www.gettyimages.com

Ako  správne korenie používať?

Podľa štúdie stačí denne užívať 3 g škorice a zázvoru, aby došlo k výraznému zníženiu bolesti chrbta, ktoré znateľne pocítite!

V čom tento zázrak spočíva?

Zázvor je kúzelný koreň, ktorý obsahuje protizápalové zlúčeniny. Nie nadarmo sa hovorí o zázvore ako o prírodnom zázraku.

Škorica potom obsahuje množstvo zdravých zlúčenín, obsahuje vápnik, železo a mangán. Všetky tieto zlúčeniny potom účinne inhibujú expresiu protizápalových cytokínov.

Poďme si predstaviť samotný recept

Kúzlo týchto surovín spočíva aj v tom, že ich nemusíte užívať spoločne. Zvoľte si teda podľa vašich osobných chutí, ako zázvor či škoricu zakomponovať do vašej stravy.

Zázvor je možné napr. použiť pri príprave lahodného čaju, ktorý vám zároveň skvele pomôže v obdobiach prechladnutia. Prípadne vyskúšajte ázijskú, či indickú kuchyňu, kde zázvor nesmie chýbať.

Škorica potom skvele dochutí akýkoľvek čaj, jogurt, či müssli na raňajky. Určite tiež odporúčame so škoricou ochutiť vašu rannú kávu, ktorá sa tak stane úplne dokonalým zážitkom, ktorý vám spríjemní celý deň.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané