Prečo by ste mali okamžite prestať jesť instantné polievky?

Zdieľať
instantná polievka
Prečo by ste mali okamžite prestať jesť instantné polievky? Foto: depositphotos.com

Nie vždy je pravda, že polievka je pre naše zdravie prospešná! V ktorých prípadoch by ste sa jej mali radšej vyhnúť a úplne ju vyradiť z jedálnička? V dnešnej dobe čelíme mnohým nástrahám v podobe instantných polievok a prísad, ktoré môžu byť skrytou hrozbou pre naše zdravie. Zistite, prečo by ste mali byť opatrní pri výbere polievok a aké nebezpečenstvá môžu prinášať.

Neplatí vždy, že polievka je prospešná pre zdravie! Kedy sa jej radšej vyhnúť a úplne ju nejesť?

Mnohí z nás si pamätajú staré príslovie, že „polievka je základom“. Pri domácej poctivej príprave to stále platí, rovnako ako v časoch našich starých mám. Avšak dnešná doba prináša so sebou nové nástrahy, najmä v podobe instantných prísad a polievok, ktoré sú na trhu dostupné v nespočetných variantoch.

Zbytočná kalóriová a chemická bomba

Medzi najhoršie patria instantné polievky plné soli a konzervantov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o „čerstvo“ pripravenú polievku, no v skutočnosti je to koktail škodlivín, ktoré pre naše telo neznamenajú nič dobré. Naopak, môžu zvyšovať krvný tlak a podporovať rozvoj srdcových chorôb.

Instantné polievky často obsahujú vysoké množstvo soli, čo môže viesť k zadržiavaniu vody v tele a následne k opuchom a zvýšenému krvnému tlaku. Konzumácia týchto polievok pravidelne môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, najmä pre ľudí s predispozíciou na kardiovaskulárne ochorenia.

polievka
Prečo by ste mali okamžite prestať jesť instantné polievky? Foto: depositphotos.com

Dlhotrvajúce zaťaženie žalúdka

Okrem toho zostávajú instantné polievky dlho v žalúdku a ani po dvoch hodinách sa nerozložia. Instantné polievky s rezancami sú priemyselne spracované jedlo, ktoré náš tráviaci trakt rozkladá dlhé hodiny. Tento typ jedla neobsahuje žiadne dôležité živiny, naopak ide o zmes aditív, ktoré môžu byť pre naše telo škodlivé.

Namiesto instantných polievok je oveľa zdravšie pripravovať si polievky doma z čerstvých surovín. Takéto polievky nielenže chutia lepšie, ale obsahujú aj potrebné vitamíny a minerály, ktoré sú prospešné pre naše zdravie.

Alternatívy k instantným polievkam

Ak hľadáte rýchle a zdravé alternatívy, skúste pripraviť zeleninové polievky alebo vývary doma. Používajte čerstvé bylinky a koreniny, ktoré nielenže dodajú polievke skvelú chuť, ale aj podporia vaše zdravie. Vyhýbajte sa konzervovaným a instantným variantom, ktoré sú plné soli a konzervantov.

Instantným polievkam sa radšej navždy vyhnite! Vaše telo sa vám za to poďakuje lepším zdravím a vyššou energiou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané