Praktické tipy do kuchyne, ktoré vám uľahčia život a prácu

Zdieľať
muž v kuchyni
Praktické tipy do kuchyne, ktoré vám uľahčia život a prácu Foto: www.freepik.com

Poznáte to, keď potrebujete uľahčiť kuchynskú prácu a vyhnúť sa chybám pri varení? Tu je päť osvedčených trikov, ktoré zjednodušia vašu prácu v kuchyni a zároveň zlepšia dlhodobé uchovávanie potravín.

Rýchle oddelenie žĺtka s PET fľašou

Čaká vás úloha oddeliť žĺtok od bielka a obsah vajíčka sa vám rozlial do misky? Namiesto lyžice skúste využiť obyčajnú PET fľašu. Stačí odstrániť viečko, fľašu mierne stlačiť a priložiť hrdlo k žĺtku. Uvoľnením tlaku žĺtok pohltíte do fľaše a môžete ho presunúť kam potrebujete.

Čistý toustovač bez námahy

Milujete tousty, ale nechcete čistiť zaťažený toustovač? Použite papier na pečenie, ktorý zabezpečí, že vaše zariadenie zostane čisté. Tousty budú chutné a vyčistenie prístroja nebude potrebné.

toustovač
Praktické tipy do kuchyne, ktoré vám uľahčia život a prácu Foto: www.freepik.com

Prelisovanie cesnaku bez lúpania

Zjednodušte si prípravu cesnaku tým, že ho prelisujete spolu so šupkou. Po stlačení sa vnútorná časť ľahko uvoľní a šupka zostane vnútri. Lis tak zostane takmer čistý.

Domáce vakuovanie pomocou vody

Skvelý trik na uchovanie potravín bez potreby špeciálneho prístroja. Potrebujete len uzatvárateľné sáčky a nádobu s vodou. Jednoducho vložte potraviny do sáčku, vytlačte vzduch a ponorte do vody. To udrží vaše potraviny čerstvé a šetrí miesto v chladničke.

vákuovanie
Praktické tipy do kuchyne, ktoré vám uľahčia život a prácu Foto: www.freepik.com

Riešenie presolenej polievky

Máte problém s presolenou polievkou? Skúste pridať vaječný bielok, ktorý nasaje prebytočnú soľ, alebo použite starý dobrý trik so zemiakom. Niektorí kuchári radia pridať trochu cukru alebo upraviť polievku smotanou, mliekom či vodou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané