Použite ocot na rastliny, neskutočné, čo sa stane! Neverila som vlastným očiam

Zdieľať
Použite ocot na rastliny
Použite ocot na rastliny, neskutočné, čo sa stane! Neverila som vlastným očiam Foto: František Stacho

Premýšľali ste niekedy, ako môžete zlepšiť svoju záhradu a domácnosť bez použitia drahých chemikálií? Predstavte si, že existuje jednoduchý, lacný a ekologický prostriedok, ktorý dokáže zázraky. Áno, hovoríme o obyčajnom octe! Tento všestranný pomocník, ktorého máte pravdepodobne vo svojej kuchyni, vás prekvapí svojimi úžasnými schopnosťami. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako môže ocot priniesť neuveriteľné výsledky vo vašej záhrade aj doma. Neverila som vlastným očiam, keď som to vyskúšala – a teraz môžete aj vy!

Nie každý vie o všetkých úžasných spôsoboch využitia a prínosu octu. My sme sa trochu vynasnažili a zistili sme, že túto ingredienciu môžete bezpečne použiť aj na záhrade.

Tu sme sa Vám rozhodli spísať niekoľko vlastností, ktoré robí ocot nenahraditeľný pre každú záhradu.

Ako používať ocot na záhrade?

Prestaňte utrácať peniaze za chemické látky, len aby ste sa zbavili burín. Namiesto toho skúste naliať ocot na burinu. Kyselina octová v octe zastaví rast buriny a nepoškodí pôdu. Čo viac, zmes 1 dielika octu s 1 dielikom vody vyženie mravca a hlodavce z Vašej záhrady nadobro.  Môžete tiež pridať dve lyžice octu a jednu čajovú lyžičku cukru do vody vo váze pri čerstvých kvetov. Vaša kytica zostane tak čerstvá oveľa dlhšie. Nielen, že ocot môže nahradiť drahé chemikálie na záhrade, ale tiež môže byť použitý na čistenie a dezinfekciu toalety a kúpeľne.

Ako používať ocot doma?

Ide o jednoduchý, ale účinný spôsob, ako môžete vašu kúpeľňu urobiť čistejšiu a bezpečnejšiu.

Čo budete potrebovať?

  • Pohár s 9% octom
  • Sódu alebo jódový roztok

Použitie sódy zvýši účinok!

Zahrejte pohár octu na 40 ° C a potom ho premiešajte so sódou (jódom). Pre 200 gramov octu budete potrebovať 1 lyžicu sódy. Ak používate jód, pomer je 1: 1.

Výslednú zmes potom nalejte do toalety a nechajte odstáť niekoľko hodín. Najlepšie je to aplikovať večer, aby táto zmes mohla v konkrétnom objekte, ktorý čistíte, pôsobiť po celú noc. Ak chcete zlepšiť výsledok, môžete proces opakovať.

Použitie bez sódy!

Vyprázdnite nádrž na vodu a uzavrite kohútik. Utrite vnútorný povrch nádrže suchou handričkou a naneste navhlčenou handričkou ocot na sfarbenú plochu. Po 2-6 hodinách môžete nečistoty vyčistiť škrabkou (nie kovovou).

Výhody octu?

  • Rozpustí vodný kameň
  • Očistí kovové časti od hrdze
  • Odstraňuje nepríjemné pachy
  • Rozpúšťa obličkové kamene
  • Zabíja baktérie
Ocot
Ocot Foto: www.freepik.com

Ocot sa ukazuje ako skutočne zázračná ingrediencia, ktorú môžeme využívať nielen v kuchyni, ale aj v záhrade a domácnosti. Jeho schopnosť ničiť burinu, odpudzovať škodcov a predlžovať čerstvosť kvetov ho robí nenahraditeľným pomocníkom pre každého záhradkára. V domácnosti nám ocot pomáha udržiavať čistotu, dezinfikovať povrchy a eliminovať nepríjemné pachy.

Nemusíte viac utrácať za drahé chemikálie – stačí, ak sa spoliehate na prírodný a ekologický prostriedok, ktorý máte priamo vo svojej kuchyni. Skúste tieto jednoduché tipy a presvedčte sa sami o úžasných účinkoch octu. Vaša záhrada aj domácnosť vám poďakujú!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané