Počas karantény som schudla 17kg. Stačilo len mierne cvičiť a prehodnotiť svoj život

Zdieľať
Počas karantény som schudla 17kg
Počas karantény som schudla 17kg. Stačilo len mierne cvičiť a prehodnotiť svoj život Foto: www.gettyimages.com

Nadváha trápi skutočne veľa ľudí a dlhú dobu trápila aj mňa. Samozrejme, pre naše fyzické zdravie je nadváha skutočne nebezpečná, ale podľa môjho názoru zasahuje viac do psychického zdravia. Neviem ako vy, ale mňa nadváha psychicky zničila. Ešte predtým, než vám poviem môj príbeh, ktorý je veľmi podobný tomuto, rada by som vám oznámila, že som z toho najhoršieho vonku a chcela by som vám pomoc s tým, aby sa vám podarilo to isté.

S mojím priateľom som k dnešnému dňu 8 rokov. Je to ten najúžasnejší muž, s ktorým mám ten najlepší vzťah, ktorý je doslova ako z rozprávky. Nie vždy to tak bolo a všetci veľmi dobre vieme, že vzťahy bývajú často veľmi ťažké. Aj ten náš bol, pred dvoma rokmi bol dokonca na rozpadnutie. Všetko začalo v moment, kedy mi umrel veľmi blízky kamarát.

Následne sa mi začalo všetko rúcať v práci, rodinné vzťahy neboli moc vrelé a ja som to prestala psychicky zvládať. Úprimne si myslím, že keby som sa nevzchopila, pravdepodobne by som to skutočne nezvládla. Všetky tie zlé veci, ktoré sa mi stali, ma stáli veľa psychických síl. Keďže som nevedela, ako svoje depresie riešiť, začala som sa prejedať.

Prejedanie je skutočne nebezpečné, čo si človek často neuvedomuje. Jedlo „akoby“ môjmu psychickému stavu pomáhalo, avšak nie môjmu vzťahu. Samozrejme, stala sa zo mňa veľmi skoro guľôčka a  možno by som zostala guličkou do dnes.

Môj priateľ tu bol vždy pre mňa a vždy sa mi snažil pomoc, avšak ja  som nebola schopná pomocnú ruku prijať. Jedinú pomocnú ruku som totiž videla v jedle. S priateľom sme sa začali pomaly odcudzovať, prestala som sa mu páčiť a prestali sme spolu aj spať. Došlo to do štádia, kedy mi pri fľaše vína oznámil, že ak so sebou nezačnem niečo robiť, nemôže so mnou byť. Nemyslel to zle, chcel mi len dať ultimátum, ktoré mi zmení život a zmení náš vzťah. Ja som to pochopila, spoločne sme začali surfovať po internete a hľadať najrôznejšie prípravky a doplnky, ktoré by mi mohli pomôcť schudnúť.

Lenže samozrejme, kto nehne prstom, ten nikdy neschudne a tak som začala poriadne cvičiť. Prestala som jesť sladké, biele pečivo, namiesto sladených nápojov som sa naučila piť minerálky a predovšetkým čistú vodu. Zapojila som do jedálnička veľa zeleniny a ovocia. Chodila som na prechádzky, prečistila som si v hlave myšlienky. Schudla som, vzťah sa začal lepšiť, môj psychický stav tiež a spoločne s ním aj vzťahy v rodine . Moje depresie boli totiž skutočne obrovské a kto to pozná, vie, o čom hovorím.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané