Pepco musí z predaja stiahnuť tento výrobok. Máte ho doma aj vy? (foto)

Zdieľať
Pepco
Pepco musí z predaja stiahnuť tento výrobok. Máte ho doma aj vy? (foto) Foto: www.gettyimages.com

Úrady verejného zdravotníctva nariadili stiahnuť z predajnej siete Pepco sadu silikónových formičiek na muffiny. Informoval o tom v piatok hlavný hygienik SR Ján Mikas v tlačovej správe.

Ako ďalej uviedol, tento výrobok bude zároveň hlásený do medzinárodného systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF). Národné referenčné laboratórium pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Poprade identifikovalo vo vzorke prekročené povolené množstvo prchavých látok.

„Keďže sa táto sada silikónových formičiek môže nachádzať na slovenskom trhu, odporúčame spotrebiteľom, aby ju nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,“ uvádza Mikas.

Výrobok nesie názov PEPCO HOME Sada silikónových formičiek na muffiny 12 ks, 7 cm. Jeho označenie je Art. Number: SKU31053101. Príslušný EAN kód je 2200131053168. Ako iné označenie sa na výrobku uvádza ORD00600442_01, STYLE310531, A/Y22. Výrobca silikónových formičiek nie je uvedený, krajinou pôvodu je Čína. Dovozcom je Pepco Poland Sp. z o.o., Ul. Strzestyńska 73A, 60-479 Poznań, Poľsko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj:

Pepco
Pepco musí z predaja stiahnuť tento výrobok. Máte ho doma aj vy? (foto) Foto: www.gettyimages.com

Na záver je dôležité zdôrazniť, že bezpečnosť a zdravie sú vždy na prvom mieste. Tento prípad s formičkami na muffiny od PEPCO je pripomienkou, že spotrebitelia by mali byť vždy ostražití a informovaní o produktoch, ktoré kupujú a používajú. Nezabúdajte, že v prípade akýchkoľvek pochybností o bezpečnosti výrobku je vždy najlepšie konzultovať to s predajcom alebo priamo s výrobcom.

Ak ste si zakúpili tento produkt, odporúčame vám postupovať podľa pokynov hygienikov a vrátiť ho späť do obchodu. Je to jednoduchý krok, ktorý môže pomôcť chrániť vaše zdravie aj zdravie vašej rodiny.

Vždy sledujte aktuálne informácie a oznamy o bezpečnosti produktov, aby ste si mohli byť istí, že to, čo používate v domácnosti, je bezpečné. Nezabúdajte, že prevencia je kľúčom k zdravému životnému štýlu.

Na záver by som chcela poďakovať všetkým zainteresovaným stranám za ich rýchlu reakciu a záväzok chrániť zdravie spotrebiteľov. Spoločnými silami môžeme zabezpečiť, že naše domovy budú bezpečným a zdravým prostredím pre nás všetkých.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané