Očami mužov: Čo sa im nepáči na ženách po 40-ke? Ak dúfate, že si toto nevšimnú, mýlite sa

Zdieľať
ženách po 40-ke
Očami mužov: Čo sa im nepáči na ženách po 40-ke? Ak dúfate, že si toto nevšimnú, mýlite sa Foto: www.freepik.com

Muži tvrdia, že keď ženy oslávia 40-ku, začnú sa (ne) nápadne meniť. A s týmito zmenami naši chlapi veru nie sú vždy spokojní. Mnohí chlapi nad 40 rokov tvrdia, že je lepšie, ak sú partneri vo vzťahu v podobnom veku. Lenže … Ťažko sa nám to priznáva nahlas, ale v tomto veku sa v správaní aj na zovňajšku ženy veľmi veľa vecí nápadne mení. A muži z toho nemajú vždy veľkú radosť. Ktoré zmeny im v správaní žien po štyridsiatke najviac prekážajú?

Krátke vlasy

Áno, viem, milé dámy, na vine sú kaderníci, pretože v prípade starších žien väčšinou odporúčajú, aby si dlhé vlasy dali skrátiť. Napriek tomu  sa muži stále držia svojho jasného pohľadu na vec – či má žena 20, 30 či 60, mužom sa páčia dlhé vlasy a hotovo. Dlhé vlasy sú korunou krásy. Ak teda vidíte, že aj po 40 sú vaše vlasy stále husté a zdravé, nevzdávajte sa ich, nesnažte sa o výraznú zmenu a vyhnite sa príliš krátkemu strihu.

žena s krátkymi vlasmi
[caption id="attachment_134207" align="alignnone" width="640"]cdn.sita.sk alt="nádchovník" width="640" height="427" data-dominant-color="#567347" /> Ako zaštipovať nádchovník? Pozor na chyby! Vydrží veľa, no nesprávnou starostlivosťou trpí[/caption]
Pri najbližšej návšteve záhradníctva si určite kúpte nádchovník. Mať trs tejto pozoruhodnej bylinky v kvetináči za oknom sa oplatí. Má v sebe silice a oleje, ktoré liečia, odpudzuje hmyz a môžete ho používať aj v kuchyni. Aby vám nádchovník  prosperoval, je nutné sa oň náležite starať. Zaštipovanie patrí k základným predpokladom úspešného pestovania.

Prečo nádchovník?

Táto rastlinka má mnoho názvov - kubánske oregano, tymián širokolistý, mexická alebo indická mäta. U nás je známy ako nádchovník. Ako už názov napovedá, táto bylina sa používa pri akútnych chorobách dýchacích ciest. Listy obsahujú silice tymolu, tymianový olej carvakrol a camphor. Nádchovník má protizápalové a antibakteriálne účinky. Jeho výťažky sa používajú vo farmách, ktoré liečia nachladnutie, uvoľňujú hlien a uvoľňujú dutiny. Vitamíny C, A, E a omega-3 mastné kyseliny, dôležité minerály na očistu pečene aj obličiek, upravujú hladinu cholesterolu v krvi. Dokonca sa skúmajú protinádorové vlastnosti tejto liečivky. Čo je to rýmovník, prečo a ako ho pestovať? Dozviete sa to v nasledujúcom videu: www.youtube.com

Pestovanie

Pokiaľ venujete rastline od začiatku patričnú starostlivosť, iste sa vám odvďačí bujným porastom. Domovinou tejto rastliny je východná tropická Afrika. Už to samo predurčuje podmienky pestovania. V našom podnebnom páse je nutnosťou pestovania v prenosných nádobách. Nádchovník neznáša chlad a u nás vo voľnej prírode neprezimuje. Miluje polotieň, ranné a dopoludňajšie slnko. Naopak prudký slnečný svit môže bylinu popáliť. Pôdny substrát premiešajte s pieskom. Zálievku potrebuje pravidelnú, ale nesmie stáť vo vode.

Zaštipovanie

Dôležitou súčasťou pestovania je zaštipovanie. Nebojte sa rastlinku vychovávať už od útleho vzrastu. Tým, ako ju budete skracovať, bude sa košatiť a pekne rozkladať. Zaštipovanie sa vykonáva tak, že zrežete alebo uštipnete vrchol. Naraz môžete odrezať až polovicu stonky. Dbajte na to, aby ste rez viedli vždy nad párom listových uzlov. V tomto mieste rýmovník nasadí nové výhonky na stonke a dôjde tak k jeho zahusteniu. Ak by ste trhali jednotlivé listy, došlo by k vyhoľovaniu stoniek. Vzrast by nebol kompaktný a bol by riedky. Vo voľnej prírode, v trópoch a subtrópoch, dorastú trsy do šesťdesiatich centimetrov. Nemajte ambície mať takto vysoké rastliny. V kvetináči sa vám to ťažko podarí. Viac ako na výšku, zamerajte sa na hustotu porastu a bohatosť listovej hmoty. Listy sú tým hlavným dôvodom, prečo nádchovník pestujeme. Tieto pravidlá zaštipovania platia všeobecne pre bylinky ako je tymián, bazalka, rozmarín alebo majorán.

Liečivé možnosti

Nádchovník  sa hojne používa v kuchyni na dochutenie pokrmov. My sa tentoraz zameriame na jeho liečivé účinky. Ak chytíte nádchu, ste nachladení alebo vás bolí hlava, najúčinnejším a najrýchlejším spôsobom úľavy je rozomlieť pár listov nádchovníka medzi prstami, tými si namazať pokožku pod nosom a potrieť spánky. Silice z byliny sa uvoľnia a prinesú vám úľavu. Rovnakým spôsobom postupujte pri nepríjemnom bodnutí hmyzom. Postihnuté miesto ošetrite roztlačenými listami nádchovníka. Možnosťou je aj pitie čaju. Pripravuje sa sparením listov v teplej vode, ktorá neprekročí 70 °C. Po pätnástich minútach výluh vypite.

Nádchovníková masť

Jedným z receptov, ako si uchovať liečivé účinky nádchy, je masť. Základom sú štyri lyžice kvalitného nesoleného bravčového tuku, ktoré pozvoľna rozpustíte. Do neho pridáte hrsť nakrájaných nádchovníkových listov. Sadlo stiahnite z tepelného zdroja. Užitočným nápadom je dať hrniec s masťou a nádchovníkom nad nádobu s horúcou vodou. Tým sa masť nebude pripaľovať a účinné zložky lepšie prejdú do masti. Takto všetko necháme lúhovať najmenej dve hodiny. Po vychladnutí dajte cez noc do chladničky. Druhý deň opäť rozohrejte na dve hodiny. Zmes potom preceďte cez riedke plátno alebo husté sitko, prelejte do čistých suchých pohárov a uzavrite viečkom. Uchovajte na tmavom a suchom mieste. Na záver máme pre vás tip. Takto pripravenú masť budete mať vždy po ruke, keď si odlejete do menšieho uzatvárateľného téglika, ktorý môžete vždy nosiť so sebou v kabelke alebo v batohu. Zdroj: www.youtube.com target="_blank" rel="noopener">www.youtube.com, petrazahradnici.cz target="_blank" rel="noopener">www.petrazahradnici.cz

Kilá navyše

Toto je asi najnápadnejšia zmena, ktorá sa spája s pribúdajúcim vekom. Samozrejme, netýka sa len žien, ale aj mužov. Najmä rušný mestský život je plný stresu. Zaneprázdnení a prepracovaní ľudia sa nestíhajú venovať zdravému životnému štýlu. Mnohí si namiesto varenia večere kúpia nejaký polotovar alebo fast food. Možno sa celý deň nestihli najesť a po príchode z práce si doprajú všetko, čo len v chladničke nájdu. Namiesto dlhej prechádzky na čerstvom vzduchu si vyčerpaní sadnú pred televíziu a možno do seba natlačia aj celé vrecúško chipsov alebo veľkú čokoládu. Všetci to poznáme … Po 40-ke sa však metabolizmus výrazne spomaľuje a kilá sa na nás začínajú tvrdohlavo lepiť. Ak sme si v mladosti nezvykli na pravidelný pohyb, teraz už väčšia zmena vôbec nebude jednoduchá.

Dámy, nedovoľte, aby to aj vo vašom prípade zašlo tak ďaleko! Venujte sa svojmu zdraviu, začnite sa hýbať čo najskôr, aby si vaše telo navyklo na pohyb a zdravú stravu. Takto vás ani po 40-ke neprekvapia výrazné zmeny v zdraví ani na postave. Nemusíte byť ako vychudnuté modelky, to ani náhodou! Mužom sa páči najmä to, keď sa ženy o seba starajú, aj keď majú pár kíl navyše. Keď sú usmievavé, spokojné a plné energie. Aj po 40-ke, i po 70-ke. Nezabúdajte na to. Áno, netýka sa to len vás. Upozornite na to aj svojich manželov, vytiahnite ich von a venujte sa pohybu spoločne. Osvieži to nielen vašu myseľ a telo, ale aj vzťah.

pevnejšia žena
[caption id="attachment_134201" align="alignnone" width="640"]cdn.sita.sk alt="Tvrdí, že bol v roku 8973" width="640" height="427" data-dominant-color="#969baf" /> Tvrdí, že bol v roku 8973 a prezradil, čo sa stane s ľudstvom. Podľa detektora hovorí pravdu[/caption] Mnohí mu neveria, ale to, že hovorí pravdu mu potvrdil aj detektor klamstiev. Asi každý sa v živote stretol s viac či menej spoľahlivými predpoveďami. Zatiaľ sú neoddeliteľnou súčasťou každej kultúry. Často sa hovorí o tom, ako bude svet vyzerať o pár stoviek rokov. Ľudia si to predstavujú rôzne, ale kde je pravda, sa už nedozvieme. Jedným z ľudí, ktorých túto tému obzvlášť zaujíma, je William Taylor z Veľkej Británie. Je presvedčený, že jeho vízia o tom, ako bude planéta vyzerať, je najpresnejšia a dokonca neomylná. Presviedča ľudí, že je cestovateľ v čase. Všetko, čo sa bude diať, už vraj videl na vlastné oči. Dostal sa vraj až do roku 8973. Ako sa dalo očakávať, väčšina ľudí jeho slovám neverila. Mysleli si, že také príbehy rozpráva účelne, aby upútal pozornosť. Nakoniec muža otestovali na detektore lži, vďaka ktorému bolo jasné, že William hovoril pravdu! William priznal, že cestoval v čase na príkaz britskej vlády a že takéto technológie sú známe už takmer 40 rokov, ale zostávajú v tajnosti. Cestu do roku 8973 mu vraj umožnil valcový stroj. Potom zostáva jedna kľúčová otázka. Aký bude svet v budúcnosti? Na našej planéte budú mať ľudia o pár stoviek rokov veľké hlavy a oči, ale malé ústa. Bude možné komunikovať prostredníctvom telepatie pri zachovaní jazykov vrátane angličtiny. William tvrdil, že komunikoval s ľuďmi pomocou angličtiny, pretože ľudia budúcnosti mali v mozgu implantovaný procesor, ktorý preložil všetky slová do všetkých jazykov známych svetu. Cestovateľ v čase povedal, že sa v budúcnosti cítil veľmi bezpečne. Pre stupeň znečistenia ovzdušia, na ktorý nebol adaptovaný, sa však odtiaľto musel vrátiť. Svet budúcnosti je bez vojen a iných foriem násilia. Neexistujú v ňom žiadne konflikty.

Zanedbaný chrup

Nič nepridáva žene na veku tak, ako pár chýbajúcich zubov, zlaté korunky alebo škaredý zubný kaz. Bohužiaľ zanedbaný a nepekný chrup sa často týka aj žien, ktoré sa o seba inak starostlivo starajú. Z nejakého dôvodu radšej míňate peniaze na drahé lodičky, kabelky či kozmetické zákroky, než na krásny úsmev.

zuby ženy
[caption id="attachment_134194" align="alignnone" width="640"]cdn.sita.sk alt="najnaivnejšie astrologické znamenia" width="640" height="427" data-dominant-color="#c588ac" /> Toto sú najnaivnejšie astrologické znamenia zverokruhu[/caption] Pokiaľ hľadáte sladkosť a múdrosť, potom je tento článok určený práve vám! Objavte štyri najnaivnejšie a najnežnejšie znamenia zverokruhu a zistite, ako môžu obohatiť váš život. Dozviete sa o ich jedinečných vlastnostiach a kľúčových prednostiach, ktoré robia život jednoduchším a krajším. Nenechajte si ujsť príležitosť objaviť ďalší aspekt astrológie! Astrológia nám ponúka jedinečné možnosti, ako lepšie porozumieť nášmu životu a nášmu fungovaniu. Znamenia zverokruhu sú dôležitou súčasťou astrológie a často sa používajú na opis určitých povahových rysov alebo správania. Astrológovia už po stáročia vedia, že niektoré znamenia sú naivnejšie ako iné, a tento článok vám odhalí štyri najnaivnejšie znamenia zverokruhu. Podľa zásad astrológie preskúmame vlastnosti, ktoré z týchto znamení robia najnaivnejšie znamenie zverokruhu. Preskúmame aj správanie, ktoré z toho môže vyplývať, a to, ako môžu tieto znamenia ovplyvňovať svoje vzťahy a životný štýl. Okrem toho sa pozrieme na výhody a nevýhody toho, že ste naivné znamenie zverokruhu. Pripravte sa teda na to, že zistíte, aké sú štyri najnaivnejšie znamenia zverokruhu. Akonáhle budete informovaní, budete schopní porozumieť vlastnostiam každého z týchto znamení a ich hlavným charakteristikám. Nakoniec budete môcť určiť, či vaše znamenie patrí do tejto kategórie a ako vás to môže ovplyvniť.

Pochopenie vplyvu astrologických znamení na charakter

Astrológia je veda, ktorá skúma vplyv hviezd na človeka. Pomáha nám pochopiť, ako naša osobnosť a charakterové vlastnosti súvisia s naším znamením zverokruhu. Každé znamenie je spojené so špecifickými vlastnosťami, ako je energia, sklon k melanchólii alebo spoločenskosť. Tieto vlastnosti môžu mať zásadný vplyv na charakter a správanie človeka. Ak sa teda chceme o svojej povahe dozvedieť viac, môžeme sa obrátiť na astrológiu. Štúdiom rôznych aspektov astrologického znamenia môžeme získať poznatky o svojich silných a slabých stránkach aj o výzvach, ktorým čelíme. Môžeme sa tiež dozvedieť viac o svojich profesných schopnostiach alebo o svojich milostných vzťahoch. Možno tu tiež nájsť praktické rady, ako lepšie porozumieť svojej povahe a emóciám a ako ich zvládať.

Najnaivnejšie znamenie zverokruhu

Ľudia, ktorí patria k určitým znameniam zverokruhu, sú známi tým, že sú obzvlášť naivní. Títo ľudia bývajú optimistickí a vo všetkom vidia to najlepšie. Niekedy sa môžu ocitnúť v ťažkých situáciách, ale vždy si zachovávajú pozitívny prístup. Medzi najnaivnejšie znamenia zverokruhu patrí Baran, Váhy, Lev a Strelec. Rodení Barani sú veľmi optimistickí ľudia, ktorí veria, že všetko dobre dopadne. Nedajú sa ľahko odradiť a pri dosahovaní svojich cieľov prejavujú veľkú húževnatosť. Tiež Váhy bývajú naivné a optimistické a niekedy sa môžu stratiť v ťažkých situáciách. Lev je veľmi sebavedomé znamenie, ktoré je vždy ochotné riskovať, aj keď sa to niekedy môže vypomstiť. Strelec je veľmi otvorené a nadšené znamenie, ktoré vždy vidí dobré stránky života. Strelec je vždy pripravený čeliť výzvam, ktoré ho stretnú, a má tendenciu veriť, že všetko dobre dopadne. Ľudia tohto znamenia sa niekedy môžu ocitnúť v ťažkých situáciách, ale vždy si zachovajú svoj pozitívny prístup. Všeobecne sú naivní a optimistickí ľudia považovaní za veľmi pozitívnych ľudí, ktorí vidia svet z pozitívnej perspektívy. Obvykle sú plní nadšenia a majú optimistický pohľad na budúcnosť. Tieto vlastnosti sú považované za silnú stránku, pretože naivným ľuďom umožňujú cítiť sa sebaistejšie a vytrvať napriek prekážkam. Zdroj:" target="_blank" rel="nofollow">www.sklapnimobil.cz sklapnimobil.cz

Chĺpky na tvári

S pribúdajúcim vekom a zrejme aj vplyvom hormonálnych zmien prichádza aj problém s nadmerným ochlpením, naviac aj na miestach, kde to nie je žiaduce. Na tvári či nad hornou perou sa môžu objaviť drobné chĺpky. Máme byť úprimní? U mužov to zabíja akúkoľvek vášeň.

ústa
[caption id="attachment_134186" align="alignnone" width="640"]cdn.sita.sk alt="Zdravé potraviny" width="640" height="427" data-dominant-color="#cacac5" /> Zdravé potraviny, po ktorých sa najviac priberá. Pozor na ne[/caption] Prečo dietológovia neustále opakujú, že má byť jedálniček vyvážený? Väčšina potravín je totiž zdravých tak dlho, kým ich nezjete viac, než sa pristane. Na priberanie vám môžu pomôcť aj celkom zdravé potraviny. Viete, na ktoré by ste si mali dať pozor?

Pestrá diéta je základ

Prečo je dobré vedieť, že niektoré potraviny sú síce veľmi zdravé, ale navyše aj plné cukrov a tukov? Je to jednoducho ďalšie upozornenie na to, že redukčná diéta nesmie byť v žiadnom prípade jednotvárna. Vyvážený a pestrý jedálniček je vždy prospešnejší, udržateľnejší a zdravší ako orientácia na príliš striktné a obmedzené stravovanie. Napríklad tieto potraviny sa dajú rozhodne odporučiť aj pri chudnutí, ale len podľa vedcov v obmedzenom množstve. Sú síce doslova nabité zdraviu prospešnými látkami a môžu vám pomôcť aj chudnúť, ale to neplatí, ak budete konzumovať veľké množstvo avokáda, orechov a semien, syrov, ale aj sušeného ovocia alebo obľúbené jogurtové nápoje s ovocím. Ktoré ďalšie zdravé potraviny patria do tejto skupiny a ako sa na zdravé jedlo pozerať, vám prezradí veľmi pekne spracované video z kanála Joanna Soh Official, ktorým sprevádza hviezda wellness a fitness aj YouTube malajzijského pôvodu: www.youtube.com

Hrsť orechov alebo sušeného ovocia

Skvelým príkladom sú orechy a semienka. Nie nadarmo sa hovorí, že odporúčanou dennou dávkou je hrsť orechov, prípadne 30 g. Od veci nie sú ani malé balenia orechov. Ak patríte medzi milovníkov orechov, potom práve pre vás rozhodne nie sú vhodné veľké rodinné balenia orechov. Na nich síce pár korún ušetríte, ale získate aj gramy tukov navyše - pokiaľ nerozdelíte veľké balenie na malé porcie, ktorých sa budete striktne držať. Podobné odporúčanie platí aj v prípade veľmi tučného, ale rozhodne aj zdravého avokáda. Ani tu neplatí, že čím viac, tým lepšie. Sušené ovocie je tiež kalorickou bombou, ktorého dokážeme bez problémov zjesť naraz veľké množstvo. Pokiaľ vyberáte medzi sušeným ovocím, najmenej problematické sú obyčajné sušené jablká. Dávajte prednosť produktom bez aditív a cukru. Niekedy je totiž ovocie pripravované pomocou kokosového oleja. Je síce voňavé, ale v sušenom ovocí rozhodne nemusí byť.

Jogurtové a ovocné koktaily

Jogurtové a ovocné smoothie je rýchlovkou, ktorú milujú predovšetkým ženy. Za určitých okolností sú to určite rýchle a zdravé raňajky alebo desiata, ale vždy záleží na tom, čo do takého smoothie pridáte. Proti bielemu jogurtu alebo kefíru ťažko niečo namietať, inak je to však s ovocím či ďalšími sladidlami. Aj samotné džúsy, hoci stopercentné, sú vlastne problematické. Obsahujú veľa tekutiny, ale aj veľké množstvo cukrov. Narozdiel od čerstvého ovocia sú džúsy ochudobnené o vlákninu, ktorú rozhodne v jedálničku potrebujeme.

Priberať môžete aj po káve

Rovnako tak sa môžete často dočítať, že Američania odrádzajú od konzumácie kávy počas chudnutia. Rozhodne však nemajú na mysli obyčajnú kávu, ktorú si dnes a denne pripravujete doma alebo v práci. Trend dochucovaných a zdobených nápojov sa pomaly dostáva aj k nám. Napriek tomu zatiaľ ešte kávové nápoje, sladené sirupy, s horou šľahačky a polevou či zdobením nie sú štandardom. Také nápoje majú nielen ďaleko ku káve, ale navyše sú aj nadbytočne kalorické, s výraznou dávkou cukrov, ale často aj nekvalitných tukov. Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov target="_blank" rel="noopener">ncbi.nlm.nih.govwww.kupi.cz target="_blank" rel="noopener">www.kupi.cz, www.foodnetwork.com target="_blank" rel="noopener">www.foodnetwork.com

Topánky bez podpätkov

Staršie ženy častejšie nosia topánky na nízkych podpätkoch, napríklad balerínky. Mnohé z nich celý život nosili vysoké podpätky, a zrazu bum. Aj keď si myslia, že si to ich muži nevšimnú, nie vždy je to pravda. Všimnú. Samozrejme, nemusíte si celé dni vykračovať na nezdravých 15 cm podpätkoch, ale občas môžete urobiť výnimku a na nejakú elegantnú príležitosť ich pokojne vytiahnite zo skrine.

baleríny
Tu je 5 astrologických znamení, s ktorými je najťažšie žiť na dennej báze, ste medzi nimi? Foto: www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané