Objavte, ako vám ústna voda uľahčí život!

Zdieľať
Objavte, ako vám ústna voda uľahčí život!
Objavte, ako vám ústna voda uľahčí život! Foto: www.depositphotos.com

Ani to najdôkladnejšie čistenie zubov kefkou neodstráni všetok zubný plak. Tu prichádza na rad ústna voda, ktorá nielenže dopĺňa pravidelnú ústnu hygienu, ale má aj mnoho ďalších prekvapivých využití. Ako môže ústna voda pomôcť pri upratovaní a liečbe infekcií? Objavte jej všestrannosť!

Ústna voda: Váš nový tajný pomocník nielen v kúpeľni

Prečo používať ústnu vodu

Ani najdôkladnejšie čistenie zubov kefkou neodstráni 100 % plaku. Práve vtedy prichádza na rad ústna voda, ktorá slúži ako doplnok pravidelnej zubnej hygieny. Okrem vyplachovania úst má tento praktický pomocník mnoho ďalších využití. Ako vám môže pomôcť pri upratovaní a liečbe infekcií?

Prostriedok na plesne nechtov

Pleseň na nechtoch sa môže objaviť bez varovania, spôsobujúc ich oslabenie a nepekný vzhľad. Ak máte tento problém, pripravte roztok ústnej vody a octu (v pomere 1:1) a aplikujte ho na postihnuté miesta. Tento postup opakujte dvakrát až trikrát denne. Buďte vytrvalí, plesne nezmiznú hneď na prvý deň. Rovnaký roztok môžete použiť aj pri liečbe atletickej nohy, čo je infekcia kože na nohách spôsobená hubami.

Starostlivosť po piercingu

Po prepichnutí časti tela je potrebné miesto dezinfikovať, aby sa predišlo infekcii. Ústna voda je vynikajúci dezinfekčný prostriedok, ktorý môžete použiť na ošetrenie piercingu. Samozrejme, mala by byť bez cukru a na báze alkoholu.

Svieži dych a voňavá pokožka

Ústna voda je skvelá na osvieženie dychu, ale čo ak vám ruky po manipulácii s cesnakom stále zapáchajú? Opláchnite si ruky ústnou vodou a utrite ich uterákom.

Dlhšie čerstvé kvety

Rezané kvety sú nádherné, ale udržať ich dlhšie čerstvé môže byť náročné. Zmiešajte dve polievkové lyžice ústnej vody so štyrmi litrami vody a pridajte do vázy. Tento roztok zabije baktérie, ktoré urýchľujú rozklad kvetov. Ak máte problémy s plesňami a hubami na rastlinách, pripravte zmes 75 % vody a 25 % ústnej vody a postriekajte ju na listy raz týždenne.

Čistič skla a počítačov

Naneste ústnu vodu na vlhkú handričku a vyčistite ňou obrazovky počítačov (nie je vhodná na LCD displeje). Povrch následne osušte bavlnenou handričkou.

Dezinfekčný prací prostriedok

Ústna voda odstráni baktérie nielen z úst, ale aj zo zubných kefiek a prádla. Pridajte pol šálky ústnej vody do práčky a spustite program. Zvyšok ústnej vody môžete použiť pri čistení toalety alebo ako adstringentné tonikum na pleť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané