Nikdy by ste neverili, na čo všetko môžete použiť Coca-Colu

Zdieľať
coca cola
Nikdy by ste neverili, na čo všetko môžete použiť Coca-Colu Foto: depositphotos.com

Coca-Cola nie je len obľúbený nápoj, ale aj všestranný pomocník v domácnosti. Mnohí z nás počuli o jej negatívnych účinkoch na zdravie, no málokto vie, aké úžasné môže byť jej neštandardné využitie. Tento článok vám odhalí 15 prekvapivých spôsobov, ako môže byť Coca-Cola užitočná vo vašom každodennom živote.

nalievanie coca coly
Nikdy by ste neverili, na čo všetko môžete použiť Coca-Colu Foto: depositphotos.com

Prekvapujúce použitia Coca-Coly v domácnosti

 1. Čistenie spálených hrncov: Ak ste nechtiac spálili hrniec, nalejte do neho Coca-Colu a priveďte ju do varu. Hrnce sa budú lesknúť ako nové!
 2. Vintage fotografie: Na vytvorenie starožitného vzhľadu fotografie ju jemne navlhčite Coca-Colou a rýchlo utrite. Pozor, aby ste ju príliš nenamočili, inak sa fotografia zničí.
 3. Oprava farbených vlasov: Ak sa vám nepáči výsledok farbenia vlasov, Coca-Cola môže pomôcť. Farba bude menej intenzívna po opláchnutí vlasov týmto nápojom.
 4. Čistenie starých mincí: Ak namočíte staré mince do Coca-Coly, budú opäť lesklé a čisté.
 5. Odstraňovanie vodného kameňa: Nalejte Coca-Colu do rýchlovarnej kanvice a nechajte ju tam celý deň. Vodný kameň zmizne bez stopy!
 6. Čistenie toalety: Coca-Cola dokáže účinne odstrániť aj najhoršie nečistoty v toalete.
 7. Výborný omáčka: Zmiešajte Coca-Colu s omáčkou v pomere 1:1 a použite ju na marinovanie mäsa. Výsledok bude chutný a lahodný.
 8. Kondicionér na vlasy: Použite Coca-Colu ako kondicionér. Vylejte ju na vlasy, opláchnite a vysušte.
 9. Odpudzovač slimákov: Nalejte Coca-Colu do plytkých misiek a umiestnite ich v záhrade. Slimáky priláka sladká vôňa, ale nebudú schopné sa dostať von.
 10. Odstraňovanie hrdze: Ak máte problém s hrdzavým šróbom, namočte handru do Coca-Coly a obtočte ju okolo šróbu. Po niekoľkých hodinách pôjde ľahko odskrutkovať.
 11. Čistenie šperkov: Ponorte šperky do pohára Coca-Coly a jemne ich vyčistite kefkou. Nepoužívajte na šperky s kameňmi, pretože by ich mohla poškodiť.
 12. Proti žalúdočným problémom: Coca-Cola môže pomôcť pri tráviacich problémoch. Odvetraná Coca-Cola je účinná proti nevoľnosti a môže zmierniť žalúdočné ťažkosti.
 13. Proti nevoľnosti pri cestovaní: Ak sa vám robí nevoľno pri cestovaní, skúste piť malé dúšky Coca-Coly. Pomôže to zmierniť symptómy.
 14. Odstraňovanie mastnoty: Coca-Cola je účinná aj pri odstraňovaní mastnoty z oblečenia a povrchov. Nalejte ju na mastné škvrny a nechajte pôsobiť pred praním.
 15. Čistenie okien: Coca-Cola môže byť použitá aj na čistenie okien. Jej kyslosť účinne odstráni šmuhy a nečistoty.

Zdroj: takprosto.cc

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané