Nevyhadzujte mliečne zuby svojich detí. Jedného dňa im môžu zachrániť život

Zdieľať
Nevyhadzujte mliečne zuby
Nevyhadzujte mliečne zuby svojich detí. Jedného dňa im môžu zachrániť život Foto: www.gettyimages.com

Mliečne zuby vášho dieťaťa rozhodne nepatria do koša. Aj keď sa vám možno zdajú zbytočné, nevyhadzujte ich ani po rokoch. Niektorí rodičia si nechávajú prvý mliečny zub svojho dieťaťa na pamiatku, ale väčšinou ho napokon aj tak vyhodia. Len málokto vie, že to je veľká chyba. Asi si len málokto z nás pamätá na deň, keď nám vypadol prvý zub.

Naši rodičia si však iste spomínajú na okamih malej hrdosti, že ich dieťa vstupuje do novej životnej fázy. Tradícia, ktorú sme mohli vidieť v mnohých amerických filmoch, je súčasťou rodinných tradícií aj v mnohých domácnostiach na Slovensku. Mliečne zuby ukryté pod vankúšom vezme v noci zúbková víla a na oplátku tam nechá peniaze.

Ukázalo sa však, že mliečne zuby sú zdrojom kmeňových buniek, čo potvrdil výskum. Kmeňové bunky sú mimoriadne dôležité pri liečbe mnohých chorôb, ako sú rakovina, cukrovka, celiakia, srdcové zlyhanie a mnoho ďalších chorôb, ktoré nás môžu kedykoľvek postihnúť .

Niekedy sú na liečbu potrebné kmeňové bunky, ktoré je možné získať z vlastného mliečneho zuba. Keď vaše dieťa ochorie a potrebuje výmenu tkaniva, použijú sa na jeho pestovanie kmeňové bunky z jeho vlastného mliečneho zuba. Preto stojí za to uchovať si ich pre prípad, že vaše dieťa nedajbože niekedy ochorie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané