Neverili by ste, čo dokáže med a himalájska soľ s vaším spánkom

Zdieľať
lyžička medu
Neverili by ste, čo dokáže med a himalájska soľ s vaším spánkom Foto: depositphotos.com

Jedna lyžička pred spaním vás nabije energiou na celý nasledujúci deň! Stačia vám len dve prírodné suroviny, ktoré si môžete ľahko pripraviť doma. Zistite, aké jednoduché je získať energiu bez kávy či energetických nápojov a prečo by ste mali vyskúšať tento zázračný trik.

Nabite si energiu na ďalší deň jednou lyžičkou pred spaním

Každý z nás potrebuje občas dobiť baterky. Väčšina ľudí siahne po káve alebo energetických nápojoch, no tie nie sú vždy potrebné. V skutočnosti vám postačia dve prírodné suroviny, ktoré dokážu s vaším telom zázraky. Nemusíte ani konzumovať veľké množstvo tejto zmesi. Stačí vám len jedna čajová lyžička večer pred spaním. Večer vás príjemne ukľudní a ráno budete plní energie.

himalájska soľ
Neverili by ste, čo dokáže med a himalájska soľ s vaším spánkom Foto: www.freepik.com

Čo potrebujete?

Mnoho ľudí sa sťažuje, že sa po prebudení cítia úplne vyčerpaní. Často je to kvôli nedostatočnému alebo nekvalitnému spánku. Predchádzať tomu môžete rôznymi spôsobmi, vrátane spánkovej rutiny, jógy alebo meditácie pred spaním. Odporúčame vám však aj túto jednoduchú zmes, ktorá vám počas noci poriadne dobije baterky.

Na prípravu tohto zázraku potrebujete len dve veci: 5 čajových lyžičiek kvetového medu a 1 lyžičku himalájskej soli. Zmiešajte obidve dohromady a skladujte v uzavretej nádobe. Môžete si pripraviť len malé množstvo, ak to chcete na začiatku len vyskúšať. Vždy, keď pôjdete spať, si dajte malú lyžičku pod jazyk. Nechajte ju tam rozpustiť a užite si ráno plné energie.

Prečo táto zmes funguje?

Himalájska soľ obsahuje obrovské množstvo minerálov a stopových prvkov, ktoré naše telo potrebuje. Med je taktiež veľmi zdravý. Obsahuje vápnik, meď, železo, horčík, mangán, fosfor, draslík, sodík, zinok a vitamíny skupiny B. Má mnoho liečivých účinkov na naše telo, a preto ho môžete využiť aj na doplnenie energie počas spánku. Pomáha tiež znižovať stres počas náročného dňa.

spánok
Neverili by ste, čo dokáže med a himalájska soľ s vaším spánkom Foto: www.freepik.com

Kávu už nepotrebujete

Väčšina ľudí sa spolieha na kofeín. Káva má svoje zdravotné benefity, ale mnoho ľudí ju chce minimalizovať vo svojom živote. Ak ju chcete obmedziť, môžete miesto nej vyskúšať tento jednoduchý trik. Navyše nemusíte ráno čakať, kým vám zaberie. S medom a himalájskou soľou sa už prebudíte plní energie a budete môcť začať hneď fungovať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané