Neuveriteľné výsledky! Skúste fruktovo-bielkovinovú diétu a zbavte sa kíl rýchlo

Zdieľať
fruktovo bielkovinová diéta
Neuveriteľné výsledky! Skúste fruktovo-bielkovinovú diétu a zbavte sa kíl rýchlo Foto: www.freepik.com

Hľadáte spôsob, ako rýchlo zhodiť pár kilogramov bez toho, aby ste trpeli hladom? Fruktovo-bielkovinová diéta je tu pre vás! Táto diéta vám pomôže schudnúť až 5 kg za 5 dní a navyše je jednoduchá na dodržiavanie. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako funguje, aké potraviny si vybrať a aké sú jej výhody.

Fruktovo-bielkovinová diéta: 5 kg za 5 dní

Fruktovo-bielkovinová diéta sľubuje úbytok hmotnosti až 5 kg za 5 dní. Znie to lákavo, však? Pri dodržiavaní tejto diéty nebudete trpieť hladom a neohrozíte svoje zdravie ako pri iných expresných diétach.

Ako funguje fruktovo-bielkovinová diéta

Pri fruktovo-bielkovinovej diéte by ste mali konzumovať iba bielkovinové potraviny, ktoré striedate s ovocím. Potraviny obsahujúce tuky a sacharidy sú počas diéty vylúčené. Preto sa do jedál z bielkovinových produktov nepridávajú žiadne omáčky a koreniny (ani prílohy). Dokonca aj množstvo soli je potrebné znížiť na minimum.

Stravovanie sa riadi nasledujúcim spôsobom. Na jedno jedlo skonzumujete maximálne 200 gramov bielkovín a jedno alebo dva ovocia na nasledujúce jedlo. Pite denne dva litre vody. Hlavné pravidlo fruktovo-bielkovinovej diéty: bielkoviny a ovocie je potrebné jesť na rôzne jedlá. Napríklad na raňajky bielkoviny, na obed ovocie. A potom opäť bielkovinové produkty na večeru, bez pridávania sacharidových príloh alebo chleba.

ovocie
Neuveriteľné výsledky! Skúste fruktovo-bielkovinovú diétu a zbavte sa kíl rýchlo Foto: www.freepik.com

Aké potraviny vybrať?

Do jedálnička môžete zahrnúť nasledujúce bielkovinové potraviny: nízkotučný tvaroh, vajcia, mäso, ryby, kuracie prsia pripravované na pare bez olivového alebo iného oleja, nízkotučné syry. Z ovocia konzumujte jablká, citrusy, ananás, kivi. Sladké ovocie, ako sú marhule, hrušky, tomel, vynechajte. Počas fruktovo-bielkovinovej diéty pite minerálnu vodu, čaj a bylinné nápoje bez cukru. Vynechajte kávu, sladké sýtené nápoje, limonády, šťavy a alkohol.

Začnite deň pohárom vody, ktorý naštartuje čistenie tráviaceho traktu. Raňajky sú v tejto diéte hlavné jedlo, preto raňajkujte bielkovinové potraviny. Ak pocítite hlad pred ďalším jedlom, zjedzte ešte ovocie. Hladovať netreba.

Výhody fruktovo-bielkovinovej diéty

  • Ovocie ako pomaranč a ananás pomáhajú odstraňovať toxíny z tela, poskytujú vitamíny a nepotrebujete potravinové doplnky na doplnenie vlákniny.
  • Vláknina v jablkách a citrusoch zlepšuje kvalitu pokožky, redukuje celulitídu a zlepšuje farbu pleti.
  • Jednoduchá a chutná diéta, kde netreba plánovať zložité jedálničky ani počítať kalórie.

Táto ľahká diéta je skvelým pomocníkom, ak chcete rýchlo schudnúť 3 až 5 kilogramov, napríklad pred dovolenkou. Diéta je vhodná v kombinácii s jednoduchými fyzickými cvičeniami na podporu metabolizmu. Napríklad, robte 20 drepov denne, posilňujte brucho 30 krát ráno. Pridajte aj prechádzky – aspoň 30 minút denne. Uvidíte rýchly a pozitívny výsledok v podobe úbytku kilogramov.

Diéta je ľahko stráviteľná a nebudete trpieť hladom. Nie je však vhodná pre ľudí s problémami so žalúdkom alebo črevami, ani pre tých, ktorí majú alergiu na citrusy.

zelenina
Neuveriteľné výsledky! Skúste fruktovo-bielkovinovú diétu a zbavte sa kíl rýchlo Foto: www.freepik.com

Príklad jedálnička fruktovo-bielkovinovej diéty

  1. Prvé jedlo po prebudení: 2 varené vajcia.
  2. Po dvoch a pol hodinách: 1 grapefruit.
  3. Po ďalších dvoch a pol hodinách: varené mäso 200 g.
  4. Po ďalších dvoch a pol hodinách: 2 jablká.
  5. Po ďalších dvoch a pol hodinách: para ryba 200 g.
  6. Po ďalších dvoch a pol hodinách: 1 pomaranč.

Takto sa stravujete 6-krát denne v malých porciách každé dve a pol hodiny.

Ak chcete schudnúť viac ako 3-5 kg, môžete cykly predlžovať na 10 dní, ale nie viac. Pred začatím diéty sa poraďte s lekárom, aby ste vylúčili možné gastrointestinálne ochorenia. Táto diéta je kontraindikovaná pre ľudí s chronickými ochoreniami, tehotné a dojčiace ženy, ako aj pre dospievajúcich a deti.

Zdroj: woman.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané