Neuveriteľné! Prečo dávajú gazdinky biele ponožky do mikrovlnky?

Zdieľať
biele ponožky
Neuveriteľné! Prečo dávajú gazdinky biele ponožky do mikrovlnky? Foto: www.freepik.com

Viete, prečo skúsené gazdinky vkladajú biele ponožky do mikrovlnky? Tento neobvyklý trik vás nielen prekvapí, ale aj ušetrí peniaze za bieliace prostriedky. Zistite, ako jednoduchá metóda môže zmeniť vaše pranie a udržať vaše ponožky žiarivo biele.

Prečo skúsené gazdinky dávajú biele ponožky do mikrovlnnej rúry? Pamätajte na túto metódu čistenia

Skúsené gazdinky používajú na bielenie bielych ponožiek mikrovlnku. Možno to znie bláznivo, ale tento trik je na nezaplatenie. Jedná sa o čistiacu metódu, ktorá robí zázraky. Pozrite sa, prečo vkladať biele ponožky do mikrovlnky.

S ponožkami v domácnosti je vždy nejaký problém. Buď nemôžete nájsť rovnakú do páru, alebo je v jednej z nich diera, a čo sa týka bielych ponožiek, ani nemusíme hovoriť. Nezáleží na tom, ako veľmi ich periete, vždy budú špinavé a budú na nich škvrny.

Pozrite sa však na tento úžasný trik, ktorý vám ušetrí peniaze za bieliace prostriedky aj za nákup nových párov bielych ponožiek. Všetko, čo potrebujete, je mikrovlnná rúra.

mikrovlnka
Neuveriteľné! Prečo dávajú gazdinky biele ponožky do mikrovlnky? Foto: www.freepik.com

Ponožky v mikrovlnke

Ak chcete mať biele ponožky nielen bez škvŕn, ale aj belšie a žiarivejšie, tento trik sa vám bude veľmi hodiť. Avšak len za predpokladu, že vám nevadí predstava, že svoje biele ponožky „vyperiete“ vo vašej mikrovlnke.

Postup:

  1. Vezmite nádobu, do ktorej sa ponožky zmestia.
  2. Pridajte trochu vody a prací prášok.
  3. Vložte ponožky do mikrovlnky a nechajte ich tam 10 minút.

Po vybratí ponožiek ich dôkladne prepláchnite vodou. Mali by byť ako nové, bez škvŕn a žiarivo biele. To isté funguje aj s igelitovým vreckom.

Stačí ponožky v umývadle napustiť trochou vody a pracieho prášku, potom ich dať do igelitového vrecka a nechať otvorené. Dajte všetko do mikrovlnky a ponechajte 7 minút. Potom chvíľu počkajte, aby vás nepopálila horúca para. Ponožky potom dôkladne vymyte vo vode.

ponožky
Neuveriteľné! Prečo dávajú gazdinky biele ponožky do mikrovlnky? Foto: www.freepik.com

Šokujúce, ale efektívne

Aj keď tento trik znie úplne bláznivo, funguje úžasne a mnohým gazdinkám sa osvedčil, ušetril im čas a peniaze.

Vďaka tejto čistiacej metóde budú vaše ponožky čisté a žiarivo biele. Pre extra belosť môžete tiež použiť namiesto pracieho prášku jedlú sódu, ktorá je čoraz populárnejšia nielen ako pomocník v kuchyni, ale aj ako čistiaci a bieliaci prostriedok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané