Neuveríte, čo všetko sa dá vytvoriť z toaletného papiera!

Zdieľať
toaletný papier
Neuveríte, čo všetko sa dá vytvoriť z toaletného papiera! Foto: www.freepik.com

V dnešnej dobe je toaletný papier neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti, ale vedeli ste, že má aj iné využitie ako len hygienické? Prinášame vám unikátne nápady, ako využiť toaletný papier kreatívnym spôsobom. Či už ste umelec, rodič, alebo len hľadáte zábavu na voľný čas, naše tipy vám určite prinesú inšpiráciu.

Je ťažké si predstaviť moderný dom bez toaletného papiera. Tento základný predmet používame denne, niekedy aj na účely, na ktoré nebol pôvodne určený. Toaletný papier môže slúžiť ako obrúsok na utieranie rozliateho džúsu alebo ako utierka na ruky. Ale vedeli ste, že z toaletného papiera sa dajú vytvoriť aj neobvyklé veci? Dnes vám prinášame výber čerstvých nápadov, ktoré ocenia kreatívni ľudia.

V obchodoch nachádzame toaletný papier rôznej kvality. Každý výrobca sa snaží prilákať čo najviac zákazníkov, a tak sa sortiment neustále rozširuje. Toaletný papier sa líši počtom vrstiev, mäkkosťou, vzormi a dokonca aj vôňou. Všetky tieto faktory vedú k tomu, že ľudia sú ochotní míňať stále viac peňazí na kúpu tohto nevyhnutného produktu.

príprava dekorácie
Neuveríte, čo všetko sa dá vytvoriť z toaletného papiera! Foto: depositphotos.com

Využitie toaletného papiera

V minulosti sme mali k dispozícii len jeden druh toaletného papiera. Bol tvrdý, hnedý a vyrobený z recyklovaných materiálov. Dnešná doba však ponúka mäkké a jemné druhy, ale tvrdý, lacný papier stále nezmizol z políc obchodov. Šikovné gazdinky našli pre tento papier nové využitie. Tvrdý toaletný papier sa skvele hodí na čistenie štetcov a farieb. Môže sa použiť aj na vytváranie rôznych textúr na obrazoch. Navyše, je ideálny na výrobu zmesi pre papier-mâché, z ktorej sa dajú tvarovať rôzne figúrky. Táto zmes je neškodná, takže ju môžu používať aj malé deti, čo je vždy skvelé pre ich kreatívny rozvoj.

rolka toaletného papiera
Neuveríte, čo všetko sa dá vytvoriť z toaletného papiera! https://www.freepik.com/ Foto: www.freepik.com

Nápady na sviatky

Na sviatky môžete z toaletného papiera vytvoriť krásne dekorácie. Napríklad, z kartónových rúr, na ktorých je papier namotaný, sa dajú ľahko vyrobiť ozdoby v tvare hviezd. Tieto ozdoby môžete pestrofarebne vymaľovať a vaše deti budú nadšené. Je to úplne bezpečné, takže sa nemusíte obávať ani o svoje domáce zvieratá, ak sa rozhodnú sa s týmito ozdobami hrať.

Zdroj: takprosto.cc

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané