Neuveríte, ako ľahko môžete schudnúť s banánmi! Výhody, nevýhody a návody

Zdieľať
banány
Neuveríte, ako ľahko môžete schudnúť s banánmi! Výhody, nevýhody a návody Foto: www.freepik.com

Banánová diéta je obľúbenou voľbou pre tých, ktorí chcú rýchlo schudnúť. Vďaka chutným a sýtim banánom je tento krátkodobý diétny plán ľahko znesiteľný. Počas troch až siedmich dní môžete stratiť až 6 kg. Aké sú však výhody a nevýhody tejto diéty a ktoré banány sú na chudnutie najvhodnejšie? Ponúkame vám detailný pohľad na banánovú diétu spolu s praktickými tipmi a odporúčaniami.

Banánová diéta: Výhody a nevýhody

Banánová diéta pre chudnutie patrí medzi krátkodobé monodiéty. Zvyčajne trvá od 3 do 7 dní, počas ktorých môžete stratiť približne 4-6 kg. Výhodou banánovej diéty je, že je pomerne ľahko znesiteľná, pretože banány sú sýte a chutné. Má však aj svoje nevýhody? Poďme sa na to pozrieť.

jedenie banánu
Neuveríte, ako ľahko môžete schudnúť s banánmi! Výhody, nevýhody a návody Foto: depositphotos.com

Výhody banánovej diéty

Banánová diéta je veľmi populárna nielen pre svoju účinnosť, ale aj pre svoju príjemnú chuť. Súhlasíte, že je oveľa ľahšie zjesť šiesty banán za sebou než šiestu šálku ryže alebo šiesty kúsok varených kuracích pŕs.

Hlavné výhody banánovej diéty spočívajú v tom, že banány obsahujú množstvo užitočných látok a majú čistiace vlastnosti – odstraňujú toxíny a stimulujú činnosť čriev. Banány sú bohaté na vitamíny a tiež cenný draslík, ktorý priaznivo ovplyvňuje metabolizmus a stav pokožky.

Ďalšou zjavnou výhodou banánovej diéty je fakt, že na rozdiel od nesolenej ryže, kapusty alebo napríklad pohánky, je jedenie banánov skutočne pôžitkom. Navyše sú tieto plody veľmi sýte, takže sa nemusíte báť pocitu hladu, najmä ak sa rozhodnete pre banánovú diétu na viac ako dva až tri dni.

Nevýhody banánovej diéty

Nevýhody banánovej diéty zahŕňajú najmä jednostrannosť stravy (ale tento mínus sa týka všetkých monodiét), preto ľudia s rôznymi chronickými ochoreniami by mali na tento spôsob chudnutia zabudnúť.

Ktoré banány sú vhodné na diétu

Pre banánovú diétu v kontexte chudnutia nie sú vhodné všetky banány. Napríklad by ste sa mali vyhýbať zeleným alebo príliš pevným banánom, ktoré sa zdajú nezrelé, ako aj malým banánom (široko rozšírené v niektorých ázijských krajinách).

banány
Neuveríte, ako ľahko môžete schudnúť s banánmi! Výhody, nevýhody a návody Foto: www.freepik.com

Banánová diéta: 3-dňová varianta

Považuje sa, že banánová diéta pre rýchle chudnutie je relatívne ľahký spôsob, ako zhodiť nadbytočné kilogramy. Je však dôležité pamätať na to, že banánová monodiéta má svoje časové obmedzenia.

Prvý odporúčaný termín chudnutia pomocou banánov sú 3 dni. V tomto variante je dovolené konzumovať iba 3-4 plody za deň, striedajúc ich s príjmom odtučneného mlieka alebo kefíru. Schéma je nasledujúca: zjete jeden banán, o hodinu a pol vypijete pohár mlieka alebo kefíru. O dve hodiny – znova banán. O hodinu a pol – znova mlieko alebo kefír. Posledné jedlo – najneskôr o 20. hodine.

Týždenná varianta banánovej diéty

Týždenná schéma banánovej diéty je považovaná za šetrnejšiu. Napriek tomu umožňuje zhadzovať až 1 kg denne. V tomto prípade nie sú povolené žiadne prídavky – jeme len banány, ale v akomkoľvek množstve.

Z nápojov na banánovej diéte sú povolené len neperlivá voda a listový zelený čaj. Ak vás trápi hlad – zjedzte ďalší banán. A ak vám banán „nechutí“ – znamená to, že naozaj nie ste hladní, ale vaše telo len vyžaduje rozmanitosť, ktorú si môžete dopriať až po skončení diéty.

Ostáva len dodať, že k účinným ovocným diétam nepatrí len banánový jedálniček. Rýchlo môžete schudnúť aj na jablkovej diéte alebo napríklad na grepovej diéte. Skrátka – výber vždy existuje! Hlavné je poradiť sa s lekárom.

Zdroj: woman.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané