Neuveríte, ako dlho vám potraviny vydržia čerstvé s týmito trikmi

Zdieľať
skladovanie potravín v kuchyni
Neuveríte, ako dlho vám potraviny vydržia čerstvé s týmito trikmi Foto: www.freepik.com

Správne skladovanie potravín je kľúčom k ich dlhodobej čerstvosti. Týmto jednoduchým radám môžete predchádzať plytvaniu, ušetriť peniaze a vyhnúť sa sklamaniu zo skazenej potravy. Naučte sa umeniu správneho skladovania a udržte svoju kuchyňu v poriadku a prosperite.

Ako správne skladovať potraviny?

Umenie správneho skladovania potravín je nesmierne cenné: nič sa nepokazí, všetko zostane dlhšie čerstvé, a to znamená menej plytvania a frustrácie zo skazenej jedla. Ako zvládnuť toto umenie? Stačí si zapamätať tieto užitočné tipy.

Tri infografiky plné praktických rád pre vašu kuchyňu! Tieto pomôcky si môžete vytlačiť a pripnúť na chladničku, aby ste ich mali vždy po ruke a vedeli, ako správne narábať s rôznymi potravinami.

potraviny v chladničke
Neuveríte, ako dlho vám potraviny vydržia čerstvé s týmito trikmi Foto: www.freepik.com

Rady pre správne skladovanie potravín:

  1. Chladnička a mraznička – Viete, že niektoré potraviny patria do rôznych častí chladničky? Mliečne výrobky najlepšie skladujte v hornej časti, kde je stabilná teplota, zatiaľ čo mäso a ryby patria do najchladnejšej časti.
  2. Suché potraviny – Cereálie, strukoviny a múku skladujte na suchom a chladnom mieste, najlepšie v uzatvárateľných nádobách, aby ste zabránili prenikaniu vlhkosti a škodcom.
  3. Ovocie a zelenina – Nie všetko ovocie a zelenina patria do chladničky. Napríklad, banány, avokádo a paradajky by ste mali skladovať pri izbovej teplote, aby dozrievali prirodzene.

Staňte sa majstrom svojej kuchyne! Využite tieto užitočné odporúčania a vaša kuchyňa bude vždy v poriadku a ekonomicky efektívna.

Zdroj: takprosto.cc

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané