Najobľúbenejšie dlhosrsté rasy psov

Zdieľať
dlhosrstý pes
Najobľúbenejšie dlhosrsté rasy psov Foto: www.freepik.com

Chcete si zaobstarať dlhosrstého psieho kamaráta, ktorý vás v zimných mesiacoch príjemne zahreje? Predstavujeme vám päť najobľúbenejších dlouhosrstých plemien psov spolu s užitočnými tipmi na ich chov a zaujímavosti, ktoré by vás mohli osloviť.

Rozmýšľate nad tým, že by ste si do rodiny priviedli nového štvornohého člena? Nechajte sa inšpirovať výberom najobľúbenejších dlouhosrstých plemien, ktoré vám predstavíme nižšie.

Border kólia

border kólia
Najobľúbenejšie dlhosrsté rasy psov Foto: depositphotos.com

Border kólia je obľúbené plemeno známe svojou inteligenciou a všestrannosťou. Tento ovčiak, pôvodne vyšľachtený pre prácu v náročných podmienkach, dnes exceluje v rôznych psích športoch ako agility, dogfrisbee, či dogdancing. Jeho schopnosť rýchlo sa učiť a oddanosť robia z neho ideálneho kandidáta nielen na vodiaceho psa, ale aj na prácu v policajných a záchranných zložkách.

Zlatý retriever

zlatý retriever
Najobľúbenejšie dlhosrsté rasy psov Foto: depositphotos.com

Zlatý retriever, známy svojou priateľskou povahou, je vynikajúci spoločník pre deti aj dospelých. Toto plemeno, pôvodne chované na lov vodného vtáctva, je dnes často využívané ako vodičský pes. Potrebuje rodinné prostredie a je ideálne pre bývanie v dome so záhradou, kde si môže vybehať.

Bernský salašnícky pes

bernský salašnícky pes
Najobľúbenejšie dlhosrsté rasy psov Foto: depositphotos.com

Ak hľadáte láskavého dlouhosrstého priateľa, zvoľte bernského salašníckeho psa. Toto plemeno, pôvodom zo Švajčiarska, je známe svojou pokojnou povahou a je často využívané v canisterapii. Bernský salašnícky pes potrebuje byť v blízkosti svojej rodiny a dostať veľa lásky a pozornosti.

Čau-čau

čau čau
Najobľúbenejšie dlhosrsté rasy psov Foto: depositphotos.com

Čau-čau, často pripodobňovaný k levovi vďaka svojej hrive a hrdzavohnedej srsti, pochádza z Číny a je jedným z najstarších plemien psov. Toto plemeno si vyžaduje pravidelné česanie a starostlivosť o svoju hustú srsť.

Samojed

samojed
Najobľúbenejšie dlhosrsté rasy psov Foto: depositphotos.com

Samojed, známy svojím večne veselým výrazom a nadýchanou bielou srsťou, bol tradične využívaný k paseniu sobov a ako ťažný pes. Jeho priateľská a hravá povaha z neho robí ideálneho spoločníka pre rodiny. Potrebuje však dostatok zábavy a aktivít, aby sa nezačal nudiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané