Najmenšie mačky. Plemená, ktoré zostanú navždy malé a roztomilé

Zdieľať
cornish rex
Najmenšie mačky. Plemená, ktoré zostanú navždy malé a roztomilé Foto: depositphotos.com

Hľadáte roztomilého domáceho miláčika, ktorý zostane malý a hravý aj v dospelosti? Predstavujeme vám najmenšie plemená mačiek, ktoré sú ideálne do malých priestorov a zaručene vám spríjemnia každodenný život svojou priateľskou povahou a šarmom. V tomto článku sa dozviete o tých najmenších a najroztomilejších mačacích plemenách, ktoré si získajú vaše srdce.

Najmenšie mačacie plemená, ktoré zostanú roztomilé a hravé

Chcete si zaobstarať domáceho maznáčika, ktorý bude stále malý a roztomilý? V tom prípade by ste mali poznať najznámejšie najmenšie mačacie druhy. Hľadáte mačku, ktorá nebude vyžadovať veľa priestoru a bude pre vás stále atraktívna svojím malým vzrastom a hravosťou mačiatka? Našťastie existuje niekoľko mačacích plemien, ktoré tieto požiadavky ľahko splnia. O ktoré konkrétne ide?

Singapurská mačka

singapurská mačka
Najmenšie mačky. Plemená, ktoré zostanú navždy malé a roztomilé Foto: depositphotos.com

Singapurská mačka je jedno z najmenších mačacích plemien na svete. Samce v dospelosti dosahujú hmotnosť 2 až 3 kg a samice 1 až 2 kg. Vyznačujú sa veľkými, guľatými očami, krátkymi nohami a štíhlym telom. Singapurky sú známe pre svoju priateľskú a hravú povahu a sú ideálnymi maznáčikmi pre tých, ktorí žijú v malých bytoch. Navyše sú veľmi prispôsobivé a ľahko si zvyknú na nové prostredie.

Skookum

Mačka Skookum je miniatúrne plemeno, ktoré pochádza z USA. Samce obvykle dosahujú hmotnosť 3 až 4 kg, zatiaľ čo samičky iba 1 až 3 kg. Skookum uchváti na prvý pohľad svojou hebkou srsťou a krátkymi nohami, ktoré im dodávajú roztomilý vzhľad pripomínajúci baseta. Skookum si aj v dospelosti uchováva svoju hravosť a nežný vzhľad mačiatka, čím si získava srdcia mnohých milovníkov mačiek. Toto plemeno je tiež známe svojou zvedavosťou a túžbou po spoločnosti.

Munchkinská mačka

Munchkinská mačka
Najmenšie mačky. Plemená, ktoré zostanú navždy malé a roztomilé Foto: depositphotos.com

Mačka plemena munchkin má priemernú hmotnosť 4 až 5 kg u kocúrov a 2 až 3 kg u mačiek. Ide o veľmi rozkošnú zakrpatenú mačku. Toto mačacie plemeno patrí medzi jedno z najnovších, keďže bolo objavené až na začiatku 80. rokov. Munchkin pochádza zo Spojených štátov a je to tzv. jazvečík mačiek, je totiž krátky a dlhý. Mačky majú pomerne krátke nohy, ktoré im dodávajú roztomilý vzhľad. Munchkinské mačky sú inteligentné, hravé a milujú spoločnosť. Sú ideálne pre rodiny s deťmi aj ďalšími domácimi maznáčikmi. Okrem toho sú veľmi aktívne a radi sa hrajú s hračkami a interaktívnymi hrami.

Cornish Rex

Plemeno Cornish Rex zastupujú veľmi elegantné mačky so štíhlym a pevne stavaným telom, vajcovito tvarovanou hlavou s veľkými nápadnými ušami a výrazne štíhlym pásom. V dospelosti dosahuje zviera hmotnosť 3 až 4 kg. Cornish Rexy sú veľmi vnímavé a hravé mačky, ktoré si potrpia na ľudskú spoločnosť. Sú známe svojou aktívnosťou a radi sa zapájajú do rodinných aktivít. Ich nezvyčajný vzhľad a priateľská povaha ich robia obľúbenými medzi milovníkmi mačiek.

Škótska klapouchá mačka

škótska klapouchá mačka
Najmenšie mačky. Plemená, ktoré zostanú navždy malé a roztomilé Foto: depositphotos.com

Škótska klapouchá mačka je plemeno, ktoré, ako už názov napovedá, pochádza zo Škótska. Typickým znakom týchto mačiek sú sklopené uši a krátka, nadýchaná srsť. V dospelosti dosahujú hmotnosť 2 až 4 kg a mačky tohto plemena sú veľmi pokojné, nenáročné, veľmi maznavé a milujú blízky ľudský kontakt. Sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú pokojného a lojálneho spoločníka. Škótske klapouché mačky sú tiež známe svojou prispôsobivosťou a schopnosťou ľahko sa prispôsobiť rôznym životným štýlom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané