Najlepšie spôsoby, ako otvoriť zavárací pohár bez námahy

Zdieľať
otváranie zaváraniny
Najlepšie spôsoby, ako otvoriť zavárací pohár bez námahy Foto: depositphotos.com

Otváranie zaváracích pohárov môže byť niekedy frustrujúce a namáhavé. Prinášame vám jednoduché a efektívne triky, ako otvoriť zaváracie poháre bez námahy a s minimálnym úsilím. Stačí použiť bežné domáce potreby, ako sú lyžička alebo šrobovák, a niekoľko jednoduchých techník, ktoré vám uľahčia život.

Ako otvoriť zavárací pohár bez námahy. Stačí vám lyžička alebo šrobovák

Poznáte ten moment, keď sa vám nedarí otvoriť zavárací pohár? Niekedy je to naozaj vyčerpávajúce. Máme pre vás riešenie, ktoré vám ušetrí nervy aj čas.

Lyžička alebo šrobovák. Jednoduché a účinné riešenie

Na pohodlné otváranie zaváracích pohárov stačí použiť malú lyžičku alebo šrobovák. Zasuňte koniec nástroja pod okraj viečka a jemne zapáčte smerom nahor. Tým narušíte tesnenie medzi viečkom a pohárom, počujete jemné syčanie a viečko sa ľahko otvorí.

Metóda s horúcou vodou. Jednoduchý trik

Ďalším spôsobom, ako si uľahčiť otváranie pohárov, je použitie horúcej vody. Naplňte misku horúcou vodou a na niekoľko minút do nej ponorte viečko. Teplo spôsobí rozťahovanie kovového viečka, ktoré potom jednoducho odstránite.

zaváraniny
Najlepšie spôsoby, ako otvoriť zavárací pohár bez námahy Foto: www.freepik.com

Použitie utierky alebo rukavíc pre lepší úchop

Aby ste dosiahli lepší úchop a viečko vám nekĺzalo z rúk, použite suchú utierku, kuchynskú chňapku alebo kúsok silikónu. Položte ich na viečko a otočte ako obvykle. Vynikajúce výsledky dosiahnete aj s gumovými rukavicami.

Klopkanie na viečko

Otváranie viečka môže byť jednoduchšie, ak naň niekoľkokrát poklepete vareškou. Tento spôsob pomôže uvoľniť silný podtlak pod viečkom. Poklepávanie možno zopakovať, ak sa viečko neuvoľní na prvý pokus.

Technika „hydraulického rázu“

Jednou z obľúbených techník je použitie „hydraulického rázu“. Uchopte pohár silnejšou rukou a nakloňte ho o 45 stupňov viečkom nadol. Potom pevne udrite dlaňou o dno pohára. Tlak na viečko sa zvýši a tesnenie sa uvoľní. Pokračujte, až kým nepočujete zvuk uvoľnenia viečka.

Lepiaca páska. Pomocník v domácnosti

Na otváranie viečok môžete použiť aj obyčajnú lepiacu pásku, ideálne textilnú, ktorá je pevná a odolná. Oblepte pásku okolo viečka a zvyšok nalepte na hornú plochu. Spodná časť pásky by mala byť v jednej rovine so spodnou časťou viečka. Potom pevne uchopte pohár a otočte viečko, ktoré sa uvoľní pomocou lepiacej pásky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané