Máte krvnú skupinu 0? Toto musíte vedieť, môžte byť v nebezpečenstve

Zdieľať
krvné skupiny
Máte krvnú skupinu 0? Toto musíte vedieť, môžte byť v nebezpečenstve Foto: depositphotos.com

Krvná skupina 0 patrí medzi veľmi vzácne skupiny. Títo ľudia môžu darovať krv komukoľvek, kto ju potrebuje, no sami môžu prijímať krv iba od darcov s rovnakou krvnou skupinou. Okrem toho majú ľudia s touto krvnou skupinou aj ďalšie špecifické vlastnosti, ktoré by mali poznať. V tomto článku sa dozviete, na aké choroby sú viac náchylní, akú majú osobnosť a aké zvyky by mali dodržiavať pre svoje zdravie.

Choroby

Ľudia s krvnou skupinou 0 majú vyššie riziko výskytu určitých ochorení. Často ich trápia vredy, dysfunkcie štítnej žľazy a nízka hladina hormónov štítnej žľazy a jódu. Tieto zdravotné problémy môžu spôsobovať vedľajšie účinky, ako je priberanie na váhe a zadržiavanie vody v tele.

Zároveň majú tendenciu k vyššej tvorbe žalúdočnej kyseliny, čo môže viesť k vzniku vredov. Je dôležité, aby si ľudia s krvnou skupinou 0 pravidelne kontrolovali zdravotný stav a sledovali príznaky, ktoré by mohli signalizovať problémy so štítnou žľazou alebo tráviacim traktom.

Osobnosť

Osobnosť ľudí s krvnou skupinou 0 je veľmi výrazná. Sú to prirodzení lídri s veľkou energiou a cieľavedomosťou. Keď si niečo zaumienia, dosiahnu to bez zbytočného rozptyľovania. Tieto vlastnosti ich robia obľúbenými a vyhľadávanými v spoločnosti.

Vedeli ste, že v Japonsku sa na pracovných pohovoroch bežne pýtajú na krvný typ? Krvná skupina 0 je totiž spojená s jedinečnými vlastnosťami ako zodpovednosť, organizovanosť, svedomitosť a praktickosť. Títo ľudia majú lepšie logické myslenie a skvelú orientáciu.

Zdravie a strava

Ľudia s krvnou skupinou 0 by si mali dávať pozor na svoje stravovacie návyky a životný štýl. Pri strese môžu byť hyperaktívni, impulzívni a podráždení. Kombinácia nezdravej stravy a sedavého zamestnania môže viesť k vzniku cukrovky, zníženej činnosti štítnej žľazy a priberaniu na váhe.

Lekári odporúčajú, aby ľudia s touto krvnou skupinou nekonzumovali alkohol a kofeín, pretože kofeín zvyšuje úroveň adrenalínu, ktorý je u nich prirodzene vysoký. Odporúča sa cvičiť aspoň 3-4x týždenne, aby si udržali zdravie a kondíciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané