Máte doma staré noviny? Nevyhadzujte ich. Ako ich ešte využijete v domácnosti?

Zdieľať
noviny
Máte doma staré noviny? Nevyhadzujte ich. Ako ich ešte využijete v domácnosti? Foto: www.freepik.com

Ako urobiť z obyčajných novín superhrdinu vo vašej domácnosti? Od okien žiarivých ako diamant po tichého zabijaka zápachu – staré noviny majú stále čo ponúknuť. Prečítajte si, ako ich využiť na maximum.

Zbierali ste kedysi staré noviny na recykláciu? Možno už z nich nebude zlato, ale v domácnosti majú stále veľkú hodnotu. Ponúkame vám prehľad, ako sa dajú využiť staré noviny v bežnom živote.

Na leštenie ako z časopisu

Chystáte sa umývať okná? Skúste overený trik našich prababičiek s použitím novinového papiera. Po umytí ich použite namiesto utierky a okná budú žiariť čistotou. Rovnakým spôsobom môžete leštiť aj staré zrkadlá – jednoducho namočte noviny do roztoku octu a vody a pustite sa do leštenia.

Ako na žurnálový kuchynský drez

Váš nerezový drez sa môže blysnúť ako nový s pomocou pokrčených novín. Po použití na drez pri jeho ešte vlhkom stave, uvidíte, ako sa vráti jeho pôvodný lesk.

nerezový drez
Máte doma staré noviny? Nevyhadzujte ich. Ako ich ešte využijete v domácnosti? Foto: depositphotos.com

Odstraňovač zápachu všade tam, kde to potrebujete

Noviny sú výborné na absorpciu zápachov. Či už máte problém so zapáchajúcimi topánkami, nábytkom alebo plastovými nádobami, stačí ich naplniť pokrčenými novinami. Okrem toho môžu slúžiť aj na dno odpadkového koša, kde pohltia všetky nepríjemné pachy.

Rýchlosušenie mokrých topánok

Ak vás prekvapia daždivé počasie a vaše topánky sú premoknuté, najlepší spôsob, ako ich rýchlo vysušiť, je vypchať ich novinami. Vymieňajte ich za suché, pokiaľ je to potrebné, a oceníte ich schopnosť absorbovať vlhkosť.

Bojovník proti burine

Majte svoju záhradu bez buriny s pomocou starých novín. Navlhčené a vrstvené noviny položte na záhon a prikryte ich hrubou vrstvou mulču alebo rozdrveného lístia. Pod touto vrstvou burina nezíska potrebné slnečné svetlo a pomaly odumrie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané