Máte doma psa alebo mačku? Zbavte sa zvieracích chlpov rýchlo a účinne

Zdieľať
Zbavte sa zvieracích chlpov rýchlo a účinne
Máte doma psa alebo mačku? Zbavte sa zvieracích chlpov rýchlo a účinne Foto: www.gettyimages.com

Ani tie najgeniálnejšie fígle vám nepomôžu, ak zanedbáte pravidelnú starostlivosť o svojho štvornohého kamaráta. Pravidelné vyčesávanie srsti je vždy tým najspoľahlivejších riešením. Ak nebudete psa alebo mačku, obzvlášť potom dlhosrsté, vyčesávať každučký deň, domácnosť chlpov nezbavíte. Pôjde o večný boj, v ktorom nezvíťazíte. Každý deň preto svojho miláčika vyčešte.

Čo sa kobercov týka, najrýchlejšie samozrejme chlpy vyrieši výkonný vysávač. Koberce s krátkym chlpom vysajete ľahko, ale na chlp dlhý sa oplatí zaobstarať si špeciálny nástavec. Niektorí maznáčikovia, ktorí sú na vysávač zvyknutí od malinka, si dokonca nechajú srsť vysávačom priamo prejsť.

Tenisová loptička  alebo silonky

Ak riešite chlpy na oblečení, moderným variantom je práčka so špeciálnym PET programom. Avšak nasledujúce babské rady ponúkajú aj iné alternatívy. Do práčky k bielizni pridajte tri tenisáky. Loptičky chlpy krásne „vyklepú“. Chlpy z koberca, z oblečenia aj čalúneného nábytku ľahko zoberiete gumovou rukavicou .Také silonové ponožky alebo silonky sú skvelým odchlpovačom.

Ak pridáte k bielizni trošku octu, bielizeň bude po vypraní voči srsti odolnejšia. Chlpy sa na oblečenie potom toľko nelepia. Chlpy rýchlo a efektívne na veľkej ploche zozbiera izolepa. Stačí priložiť a pomaly strhávať.

Alebo si ju rovno omotajte okolo dlane lepiacou plochou von a môžete začať.

Hubka na riad

Pomôže tiež elektrostatická rukavica. Vezmite si na pomoc gumovú rukavicu, ale tentoraz ju navlhčite. Pred vysávaním zasypte najkritickejšie miesta na koberci jedlou sódou. Tá vytvorí z chlpov pevnejší útvar a ľahšie ich potom vysajete v oveľa väčšom množstve. Jedlá sóda navyše pohlcuje aj pach. Tiež čistá hubka na riad pomôže. Pridajte ju do práčky k bielizni.

A nezabudnite pravidelne zbavovať chlpov tiež nástavec vysávača.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané