Ktorú zápalku treba presunúť, aby sme vytvorili štvorec?

Zdieľať
Ktorú zápalku treba presunúť, aby sme vytvorili štvorec?
Ktorú zápalku treba presunúť, aby sme vytvorili štvorec? Foto: www.youtube.com

Máte radi hlavolamy a rôzne hádanky? Je tu jedna práve pre vás. Ak ste naozaj chytrý, mali by ste na to prísť. 

Zoberte si štyri zápalky a vytvorte z nich kríž, aby sa dotýkali presne ako na obrázku. A teraz premýšľajte, ako urobiť štvorec premiestnenín len jednej jedinej zápalky. Ak prídete na výsledok, zrejme budete trochu šokovaní, aké je to jednoduché.

A presne táto hádanka nám pomáha zamyslieť sa nad tým, ako zložito berieme svoj vlastný život. Často sa dospelí pokúšajú príliš ťažko vyriešiť nejaký problém a namiesto myslenia nad jednoduchým riešením prichádzajú k záverom, že výsledok dostanú len zásadnými zmenami. A potom si uvedomujú, že odpoveď je priamo pred nimi.

Zaaplky.jpg

Presne takýto scenár môže mať toľko situácií v živote. Sme zvyknutí preskakovať tie najjednoduchšie veci. Prečo si niekedy neuvedomíme, že skutočne aj menšie veci v živote majú svoj zmysel. Napríklad také deti. Sú nevinné a preto také šťastné. Stále sú ohromené malými vecami, ako je ich vlastný tieň, ktorý ich sleduje alebo pohľad na dúhu. Život môže byť veľmi jednoduchý, ak využijete všetky svoje zmysly a budete ho brať s nadhľadom a jednoduchosťou.

No teraz späť k hádanke. Nižšie uvidíte riešenie. Ak sa vám podarilo ho odhaliť skôr ako na videu, v tom prípade ste naozaj chytrý.

Ak ťa bavia hádanky a hlavolamy, pokračuj na ďalšie:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané