Kto sa narodil v jednom z týchto 3 znamení, má naozaj neuveriteľný dar. Má skvelý odhad na ľudí a už pri prvom kontakte vie odhaliť, čo sú zač a čo majú za lubom. Viete to tiež?

Zdieľať
z týchto 3 znamení
Kto sa narodil v jednom z týchto 3 znamení, má naozaj neuveriteľný dar. Má skvelý odhad na ľudí a už pri prvom kontakte vie odhaliť, čo sú zač a čo majú za lubom. Viete to tiež? Foto: www.freepik.com

Znamenie zverokruhu je niečo, čo predurčuje naše správanie, čo predurčuje naše schopnosti, rovnako ako to predurčuje našu budúcnosť a schopnosť dosiahnuť niečo zaujímavého a unikátneho. Niektoré znamená však môžu mať aj niečo navyše. V našom zozname nájdete 3, ktoré majú doslova neoveriteľný dar. To preto, že vedia veľmi dobre a veľmi rýchlo otipovat ľudí a zistiť, čo majú za lubom.

Vodné znamenia sú tie, ktoré majú túto úplne unikátnu vlastnosť

Charakteristikou ľudí, ktorí sú narodení v takzvanom vodnom znamení je to, že sú veľmi dobre citovo založení. Sú empatickí a dokážu sa do druhých vcítiť, rovnako ako majú veľmi dobrú intuíciu, ak je to o typovaní druhých ľudí. Sami o sebe hovoria, že majú šiesty zmysel, pretože dokážu dobre a hlavne presne odhadnúť, čo je druhá osoba zač a čo chystá, alebo čo si dokonca myslí. Pre dané osoby je to obava, zatiaľ čo pre vodné znamenie veľký klad, ktorý im pomáha vyvarovať sa ľudí, ktorí im chcú primárne škodiť.

Majú aj svoje problémy. Aké sú najčastejšie?

Je jasné, že vplyvom tejto schopnosti a vplyvom celkového dôrazu na city je nutné povedať, že ľudia v tomto znamení majú aj svoje problémy. Tie sa týkajú práve ich citov. Kto je vo vodnom znamení, ten je po svojej psychickej stránke veľmi zraniteľný. Pokiaľ mu niekto spôsobí vec, ktorá nie je ani pekná, ani férová, veľmi sa ho to dotkne. Títo ľudia nemajú radi akúkoľvek faloš, rovnako ako sa chcú vyhýbať aj krutosti a ďalším veciam. Je teda jasné, že práve aj vďaka tomu sa u nich vyvinul onen šiesty zmysel. Je akýmsi obranným mechanizmom, vďaka ktorému majú istotu v tom, že spoznajú druhého človeka skôr, než by im ublížil.

Keď ich máte na blízku, vážte si toho

Máte vo svojej rodine, alebo v okruhu vašich priateľov niekoho, kto je práve v jednom z týchto znamení narodený? Ak áno, rozhodne si toho musíte vážiť. Dôvodom je v prvom rade to, že vo vás vidia dobrú osobu a nie niekoho, kto by na ne zle pôsobil. To je pre vás v podstate akýsi kompliment, ktorý ukazuje, že aj vy ste dobrý človek, ktorého je správne mať na blízku.

Druhý dôvod je spojený s tým, že ľudia vo vodných znameniach sú veľmi obetaví. Pre druhého dokážu urobiť doslova čokoľvek, čo je ich veľmi cenená vlastnosť. Kedykoľvek by ste potrebovali pomoc, tak je u vodných znamení zvykom, že dokonca uprednostnia svoje pohodlie a svoj život a radšej sa obetujú pre druhého. V tom je ich ďalší z veľkých unikátov, pre ktoré je dobré mať osoby z tohto znamenia na blízku.

Vie sa starať o druhého. To je ich ďalšia skvelá vlastnosť

Ľudia vo vodných znameniach majú unikátnu vlastnosť spojenú aj s tým, že sa dokážu starať o druhých. Majú ochranársky charakter a radi pomáhajú každému, kto to len trochu potrebuje. Aj preto tieto znamenia veľmi často nájdete na pozíciách, ako sú rôzne zdravotné sestry a ošetrovateľky, alebo pracovníci v sociálnej sfére. Rovnako sa tak dokážu skvele starať o členov svojej rodiny. Máme na mysli napríklad už staršie generácie, ktoré sú neustále na blízku a pomáhajú. Aj táto vlastnosť je jednou z tých, ktorá je cenená. A pocíti to každý napríklad aj vo chvíli, keď len ochorie. Aj v tú dobu je mu vodné znamenie na blízku a urobí všetko, čo mu na očiach vidí.

O aké znamenia ide? Toto je daná trojica

Neviete, aké sú dané vodné znamenia konkrétne? Už vás nebudeme ďalej napínať a ukážeme vám, aká je ona trojica, ktorá je toľko unikátna pre to, čo dokáže. Teda ako preto, že keď môže tak pomôže, tak hlavne aj preto, že keď sa stretne s niekým novým, hneď vie, čo je zač. Jedná sa o znamenie, ktorým sú ryby, ďalej je to tiež rak a ako tretie znamenie uvádzame, že je to škorpión.

Kto sa narodil v jednom z týchto 3 znamení
Kto sa narodil v jednom z týchto 3 znamení, má naozaj neoveriteľný dar. Má skvelý odhad na ľudí a už pri prvom kontakte vie odhaliť, čo sú zač a čo majú za lubom. Viete to tiež? Foto: www.gettyimages.com

Znamenia zverokruhu a horoskopy majú svoje korene v babylonskej astrológii, ktorá sa vyvíjala v období okolo 2. tisícročia pred naším letopočtom. Babylónci verili, že pohyby nebeských telies, ako sú planéty a hviezdy, majú priamy vplyv na ľudské osudy a prírodné javy na Zemi. Táto predstava sa postupne rozšírila do starovekého Grécka a Ríma, kde bola prispôsobená a rozvinutá do systému, ktorý je bližšie tomu, čo dnes poznáme ako západná astrológia.

Základným prvkom astrológie je zverokruh, ktorý je rozdelený na dvanásť znamení, pričom každé znamenie je asociované s určitým obdobím v roku a s konkrétnymi charakteristikami a vlastnosťami. Tieto znamenia sú: Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.

Vznik zverokruhu a horoskopov je možné vysledovať do starovekého Babylóna, odkiaľ sa tieto praktiky šírili do starovekého Egypta, cez Grécko a Rím, až sa nakoniec rozšírili do celého západného sveta. Babylónski astrológovia začali s praktikou pozorovania nebeských telies, ich pohybu a vzťahu k Zemi, čo viedlo k vytvoreniu lunárneho kalendára založeného na cykloch Mesiaca.

Grécki filozofi ako Ptolemaios, ktorý žil v 2. storočí nášho letopočtu, prispeli k formalizácii a rozvoju astrológie ako teórie o tom, ako hviezdy a planéty ovplyvňujú ľudské osudy a udalosti na Zemi. Ptolemaiosova práca „Tetrabiblos“ je považovaná za jedno z najvýznamnejších diel v histórii západnej astrológie.

Napriek tomu, že vedecký pokrok a osvietenstvo priniesli skeptický pohľad na astrológiu a jej praktiky, záujem a popularita horoskopov a astrológie ako celku pretrvávajú až do dnešných dní, pričom mnohí ľudia naďalej hľadajú v horoskopoch usmerňovanie a odpovede na svoje životné otázky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané