Klinček. Tajomstvo mladistvého vzhľadu pokožky krku

Zdieľať
klinček
Klinček. Tajomstvo mladistvého vzhľadu pokožky krku Foto: www.freepik.com

Starnutie pokožky je prirodzený proces, ktorý sa nevyhýba žiadnej časti tela, vrátane krku a dekoltu. Táto oblasť často prezrádza náš vek skôr ako tvár. Avšak pomocou jednoduchých prírodných trikov a domácich receptov môžete tento proces spomaliť a dodať pokožke mladistvý vzhľad. V tomto článku sa dozviete, ako môžete s pomocou voňavého klinčeka omladiť pokožku na krku a dekolte a získať tak sebavedomejší vzhľad.

Viete, ako sa starať o pokožku krku a dekoltu? Toto korenie vám pomôže!

Aj keď pravidelne dbáme na starostlivosť o tvár a telo, často zabúdame na krk a dekolt. Táto oblasť však môže výrazne prezradiť náš vek. Ak nechcete, aby vám krk a dekolt pridávali roky navyše, je čas zahrnúť tieto časti tela do svojej rutiny starostlivosti. Vďaka jednoduchým trikom a domácim receptom, ktoré obsahujú klinček, môžete dosiahnuť omladenie pokožky.

Prečo práve krk prezrádza vek?

Ak sa nevenujete intenzívnym kozmetickým zákrokom, starnutie sa prejaví aj na krku. Povolená koža, vrásky a strata elasticity sú bežné znaky, ktoré sa s pribúdajúcim vekom objavujú. Existujú však metódy, ako tieto znaky zmierniť. Jedným z nich je použitie klinčeka.

starostlivosť o pokožku na krku
Klinček. Tajomstvo mladistvého vzhľadu pokožky krku Foto: www.freepik.com

Klinček a jeho zázračné účinky

Klinček je bežne používané korenie, ktoré má množstvo zdravotných výhod. Klinčekový olej je známy svojimi antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami. Pri aplikácii na pokožku pomáha zlepšovať jej prekrvenie a dodáva jej jemný opálený nádych. Tento efekt je obzvlášť užitočný, ak chcete zakryť drobné nedokonalosti a dodať pokožke zdravší vzhľad.

Ako pripraviť klinčekový odvar?

Výroba klinčekového odvaru je jednoduchá. Potrebujete len tri hrste klinčeka, ktoré rozmixujete alebo podrvíte. Zmes zalejte hrnčekom vody a priveďte k varu. Potom znížte teplotu a varte ďalších 10 až 15 minút. Po vychladnutí odvar prefiltrujte cez kávový filter a nalejte do rozprašovača. Tento sprej používajte pravidelne na krk a dekolt.

Domáce peelingy s klinčekom

Ak vám zostane scedený klinček , môžete ho využiť na peeling. Zmiešajte ho s cukrom alebo soľou a jemne vmasírujte do mokrej pokožky. Táto zmes pomôže odstrániť odumreté bunky a zlepšiť vzhľad pokožky. Inou možnosťou je kombinácia klinčeka s kávovou usadeninou a olivovým olejom, čo dodá pokožke výživu a hebkosť.

dekolt
Klinček. Tajomstvo mladistvého vzhľadu pokožky krku Foto: www.freepik.com

Tipy pre krásny krk a dekolt

  • Dbajte na správne držanie tela. Nahrbený postoj zhoršuje vzhľad krku.
  • Hydratujte nielen pokožku, ale aj celý organizmus dostatočným pitným režimom.
  • Vyhýbajte sa nadmernému opaľovaniu a používajte prípravky s UV filtrom.
  • Používajte produkty s retinoidmi, peptidmi a antioxidantmi, ktoré podporujú tvorbu kolagénu.
  • Spánok na boku alebo na bruchu môže zhoršiť vzhľad krku a dekoltu.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané