Jednoduchý liek na bolesť kĺbov, pre ktorý nemusíte do lekárne

Zdieľať
Jednoduchý liek na bolesť kĺbov
Jednoduchý liek na bolesť kĺbov, pre ktorý nemusíte do lekárne Foto: www.freepik.com

Kĺby sú dôležitou súčasťou nášho tela. Bohužiaľ počas rokov sa opotrebujú a začnú nás bolieť. Osteoporóza alebo reumatoidná artritída patrí medzi najčastejšie problémy s kĺbmi. Príčinami pre bolesti kĺbov ale môžu byť aj prekonané zranenia alebo zlomeniny. Poradíme vám, ako sa tejto bolesti zbaviť bez toho, aby ste museli okamžite bežať do lekárne.

V lekárni samozrejme nájdete mnoho zázračných liekov na bolesť, ale žiadny z nich nepomôže vášmu telu k zdraviu. Na druhú stranu prírodné zložky vám nielen pomôžu od bolesti, ale aj posilnia zdravie vašich kostí. Veľkou výhodou je aj fakt, že je tento liek veľmi lacný a môžete si ho vyrobiť kedykoľvek pri sebe doma, akonáhle začnete mať problémy.

Čo potrebujete na výrobu domáceho lieku proti bolesti kĺbov?

Na prípravu tohto jedinečného lieku proti bolesti nebudete potrebovať žiadne zložité ingrediencie.

Pripravte si

  • med
  • horčicu
  • soľ
  • jedlú sódu
  • 20 gramov chilli papričiek
  • 20 gramov zázvorového prášku

Od každej prísady vložte jednu polievkovú lyžicu do misky a miešajte, kým nezískate homogénnu zmes. Potom ju vložte do nádoby na krém alebo inej nádoby, ktorú máte po ruke.

krém na nohách
Jednoduchý liek na bolesti kĺbov, pre ktorý nemusíte od lekárne Foto: www.gettyimages.com

Ako používať tento domáci prostriedok?

Krém jednoducho naneste na postihnuté miesto, ktoré vás bolí. Zakryte plastovým vreckom alebo potravinárskou fóliou a zaviažte hrejivou vlnenou šatkou. Nechajte krém pôsobiť po dobu 1 ½ až 2 hodiny. Najlepšie je, keď túto procedúru urobíte pred spaním a necháte pôsobiť po celú noc. Druhý deň ráno krém umyte.

Tento proces opakujte 4-5 dní v rade. Efekt určite pocítite už po prvom použití, ale pre najlepšie výsledky by ste v tom mali zopár dní pokračovať. Krém vždy po použití uložte do chladničky. Pri výrobe nevynechávajte žiadnu zo surovín, pretože každá z nich tam má dôležitý účel. Po prvom cykle používania môžete krém používať, kedykoľvek budete mať problémy s bolesťou kĺbov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané