Jednoduché tipy pre krásne hortenzie

Zdieľať
hortenzie
Jednoduché tipy pre krásne hortenzie Foto: www.freepik.com

Hortenzie sú mimoriadne obľúbené kvety, ktoré dodávajú záhrade luxusný vzhľad. Ich nádherné a honosné kvety v rôznych farbách evokujú pocit, že sa nachádzate na zámku. Aby hortenzie rástli a kvitli čo najlepšie, potrebujú dostatok živín počas aktívneho obdobia rastu. Najlepším spôsobom, ako im tieto živiny zabezpečiť, je použitie prírodného hnojiva.

Použitie prírodného hnojiva pre hortenzie je nielen ekologické, ale aj efektívne a ekonomické. Tento článok vám ukáže, ako môžete využiť kuchynský odpad na výživu vašich rastlín a dosiahnuť tak krásne a bujné kvety bez použitia chemikálií.

kvety hortenzie
Jednoduché tipy pre krásne hortenzie Foto: www.freepik.com

Prírodné hnojivo bez nákladov

Chemikálie by nemali mať miesto vo vašej záhrade. Namiesto toho prejdite na domáce hnojivo, ktoré je šetrnejšie k rastlinám a ktoré vás nič nestojí. Stačí vám kuchynský odpad, ktorý bežne vyhadzujete. Ak ho kompostujete, je to skvelé. Ešte lepšie je však využiť tieto zvyšky priamo ako hnojivo pre hortenzie.

Vaječné škrupiny

Vajcia sú bežnou súčasťou našej kuchyne. Škrupiny z vajec pomáhajú rastlinám absorbovať viac živín z pôdy a doplňujú jej vápnik, ktorého obsahujú veľké množstvo. Stačí ich nechať vyschnúť, rozdrviť na jemný prášok a pridať k pôde okolo hortenzií. S množstvom to netreba preháňať, aby ste neprekročili potrebnú dávku živín.

vaječné škrupiny
Jednoduché tipy pre krásne hortenzie Foto: depositphotos.com

Kávová usadenina

Ďalšou skvelou možnosťou je kávová usadenina. Tento kuchynský odpad je ideálny pre rastliny, ktoré obľubujú kyslú pôdu, ako sú hortenzie. Kávová usadenina dodáva pôde dusík, čo podporuje rýchly a bujný rast a kvitnutie hortenzií. Ak chcete mať množstvo kvetov s intenzívnou farbou, kávovú usadeninu určite nezanedbávajte.

Citrusové šupky

Nakoniec môžete vyskúšať aj šupky z citrusov alebo kôru z ananásu. Tieto plody sú bohaté na draslík, fosfor a dusík – všetko sú to látky, ktoré hortenzie potrebujú pre zdravý a rýchly rast. Ak ste si práve dali pomaranč, nechajte šupku vyschnúť, nasekajte ju na malé kúsky a pridajte k pôde okolo rastlín.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané