Jarná nálada v interiéri. Ako na to?

Zdieľať
Jarná nálada
Jarná nálada v interiéri. Ako na to? Foto: www.gettyimages.com

Veľakrát sa jedná len o dobrý nápad, ktorý pomôže premeniť váš možno už trošku okukaný, alebo zatemnený interiér v krásny jarný nádych.

Farby ovplyvňujú významnou mierou našu náladu. Urobte len drobnú zmenu a váš domov sa môže stať sviežim interiérom žiariacim v jarných farbách. Doplňte ho niekoľkých kvetinovými alebo vtáčími dekoráciami, kvetinovým vzorom na záclone alebo závese,  k tomu nové obliečky a máte hotový byt v jarnej podobe.

Otvorené skrinky vytapetujte

Vytapetovať otvorené skrinky, to je ďalšia možnosť, ako sa v interiéri priblížiť jari. V okienkach použiť na každý štvorec iný vzor tapety a vyladiť všetko do rovnakej farby alebo farebného odtieňa. Ďalšou možnosťou je vymaľovať vnútorné steny otvorenej skrinky napríklad hráškovou zelenou, alebo bledo azúrovou modrou.

Zmena prospeje aj oknám

Kvetinové záclony a závesy sú na jar tým pravým textilným doplnkom.

Vymeňte ťažké tmavé závesy a opozerané záclony za nové. Zvoľte kvetinové a rastlinné motívy a nebojte sa farebnosti. Pre vylepšenie vzhľadu a pre praktické upnutie závesov na bokoch múrov pri oknách vyberte zaujímavé úväzy.

Kúpte si nové posteľné obliečky

Jarný interiér
https://www.gettyimages.com/

Mnoho výrobcov posteľných obliečok prichádza na začiatku novej sezóny s nevšednými návrhmi vzorov a farebného prevedenia na posteľných obliečkach. Vyberať tak môžete zo vzorov s tulipánmi, lúčnymi kvetmi, drobným vtáctvom, vzorom so štylizovanými kvetmi, trávou, vlčími maky alebo kvitnúce stromy.

Posteľné obliečky so vzorom sviežo zelených rastlín je správnym jarným prvkom v interiéri.

Natrite tmavú knižnicu

Máte jednoduchú knižnicu z kovových regálov? Ale regály sú čierne, alebo tmavo hnedé? Pouvažujte nad tým, či by nemohli zmeniť farbu. Čo tak pekne vyladiť do žlta? Rozhodne potom taká knihovnička rozžiari celú miestnosť a pritiahne pohľady.

Zmeňte farbu stoličiek

Už dlho premýšľate nad tým, že by vaše drevené stoličky potrebovali nový náter? Prečo to nevyužiť práve teraz v období jari? Môžete ich na ružovo, na zeleno, alebo na žlto..Nemusíte nutne natierať stoličky celé, ale stačia len ich nohy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané