Hydratácia a zdravie. Prečo je perlivá voda lepšia než obyčajná?

Zdieľať
perlivá voda
Hydratácia a zdravie. Prečo je perlivá voda lepšia než obyčajná? Foto: depositphotos.com

Hľadáte zdravšiu alternatívu k sladkým sýteným limonádam? Skúste pravidelne piť perlivú vodu. Okrem osviežujúcej chuti vám prináša aj množstvo zdravotných výhod, ktoré vás môžu prekvapiť. V nasledujúcom článku sa dozviete, aké pozitívne účinky má perlivá voda na vaše telo a prečo by ste ju mali zaradiť do svojho pitného režimu.

Dodržiavanie správneho pitného režimu je základom zdravého životného štýlu. Ak vás však obyčajná voda už omrzela, nenahrazujte ju nezdravými sladkými nápojmi. Radšej siahnite po perlivej vode bez príchutí! Bublinky jej dodajú ten správny šmrnc. Perlivá voda bez cukru a rôznych chemických ochucovadiel je výbornou voľbou! A navyše vám prináša zaujímavé zdravotné benefity. O aké konkrétne sa jedná?

Perlivá voda

Jedná sa o bežnú vodu obohatenú o oxid uhličitý, ktorý spôsobuje príjemné perlenie. Dôvodom, prečo je voda s bublinkami taká obľúbená, je okrem príjemných vzduchových perličiek aj jej kyslejšia chuť. Dostupná je nielen v plastových fľašiach, ale čoraz častejšie aj v skle. Rovnako si perlivú vodu môžete pripraviť aj doma pomocou sifónovej tlakovej fľaše, ktorá sa sýti oxidom uhličitým. Aké benefity teda v skutočnosti má?

pitie perlivej vody
Hydratácia a zdravie. Prečo je perlivá voda lepšia než obyčajná? Foto: depositphotos.com

Hydratácia organizmu

Pití vody je nevyhnutné pre správne fungovanie nášho tela. Dehydratácia môže spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy. Ak málo pijete, môžete mať sucho v ústach, časté bolesti hlavy, nadmernú únavu a problémy s koncentráciou. Dlhodobá dehydratácia môže viesť k tráviacim problémom, ale aj ku komplikáciám so srdcom a obličkami. Nezáleží na tom, či pijete obyčajnú alebo perlivú vodu, pretože obidve verzie sú prospešné. Dostatočná hydratácia podporuje prirodzenú detoxikáciu tela a zabraňuje nadmernému zadržiavaniu vody.

Lepšie trávenie

Perlivá voda často prináša úľavu ľuďom so slabým trávením. Jej pravidelná konzumácia zmierňuje bolesti žalúdka a podporuje nepravidelné vyprázdňovanie pri zápche.

Rýchlejšie chudnutie

Pravidelné pitie perlivej vody môže urýchliť stratu nadbytočných kilogramov. Ak ju budete piť počas dňa, zkonzumujete menej kalórií. Perlivá voda vás zasýti viac než obyčajná, obzvlášť ak ju budete piť ráno na lačno. Bonusom je, že budete potrebovať menšie porcie jedla.

Zdravé srdce

Odborníci zistili, že pitie perlivej vody podporuje správnu funkciu srdca a znižuje riziko srdcových ochorení. Sycená voda pomáha odstraňovať „zlý“ cholesterol a účinne znižuje hladinu cukru v krvi. Oxid uhličitý v perlivej vode podporuje lepší krvný obeh a znižuje vysoký krvný tlak.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané