Dlhá cesta s deťmi? Tieto triky vám zachránia nervy

Zdieľať
cestovanie s deťmi
Dlhá cesta s deťmi? Tieto triky vám zachránia nervy Foto: depositphotos.com

Cestovanie s deťmi môže byť náročnou úlohou, no správnou prípravou môžete zaručiť pokojnejšiu a príjemnejšiu jazdu pre všetkých. V tomto článku nájdete 7 osvedčených tipov, ako zabaviť deti počas dlhých ciest autom a zároveň udržať svoje nervy na uzde.

Už tam budeme? 7 tipov, ako zabaviť deti v aute a nezblázniť sa

Cestovanie s deťmi môže byť náročné, ale s dobrou prípravou môžete zabezpečiť pokojný priebeh cesty. Niektoré deti zvládajú dlhšie jazdy autom bez problémov, no iné sa už po pár minútach pýtajú: „Kedy tam budeme?“ Ak chcete do cieľa doraziť s pokojnými nervami, venujte príprave dostatok času. Prinášame vám sedem tipov, ktoré vám pomôžu zvládnuť cestu s deťmi bez stresu.

1. Jedlo a pitie

Zásoby jedla a pitia sú kľúčové. Okrem tradičných sendvičov a ovocných kapsičiek si pripravte aj menšie občerstvenie, ktoré deti ľahko zvládnu. Ideálne sú kúsky ovocia a zeleniny, ktoré môžete rozdeliť do menších nádob. Rôzne druhy detských chrumiek, sušeného ovocia a ovocných tyčiniek tiež prídu vhod. Pre núdzové situácie si pripravte aj obľúbené sladkosti – pre deti i pre seba.

2. Hrací stolík

Na trhu nájdete širokú ponuku hracích stolíkov do auta. Deti si na nich môžu kresliť, prezerať knižky, hrať sa s hračkami či pohodlne jesť. Stolíky majú praktické kapsy na pastelky, nápoje, občerstvenie a menšie hračky, a dajú sa ľahko zložiť a prenášať.

dieťa s mobilom
Dlhá cesta s deťmi? Tieto triky vám zachránia nervy Foto: www.freepik.com

3. Hry do auta

Hry sú skvelým spôsobom, ako zabaviť deti počas cesty. Vyberajte hry, ktoré sú vhodné na cestovanie a neobsahujú príliš mnoho voľných dielov. Výborné sú kresliace podložky s držiakmi na fixy, magnetické skladačky, guľôčkové bludiská alebo cestovné verzie stolných hier v magnetickom prevedení. Zábavu zaistí aj bingo do auta, kde deti označujú veci, zvieratá a budovy, ktoré vidia z okna.

4. Interaktívne knižky

Ak vaše deti milujú knižky s elektronickým perom, zaobstarajte im edíciu určenú na cestovanie autom, prípadne kúpte novú a neokukanú knižku, ktorú budú objavovať počas cesty.

čítanie knihy
Dlhá cesta s deťmi? Tieto triky vám zachránia nervy Foto: www.freepik.com

5. Tablet a mobil

Používanie tabletu alebo mobilu počas dlhých ciest môže byť diskutabilné, no obľúbená rozprávka často znamená pokojnejšiu jazdu. Nezabudnite prístroje pred cestou nabiť a vybaviť sa aj powerbankou.

6. Piesne a audioknihy

Vytvorte si playlist obľúbených detských piesní, ktoré rozveselia znudené deti. Audioknihy s rozprávkami a príbehmi sú tiež skvelou voľbou, ako deti zabaviť.

jedenie v aute
Dlhá cesta s deťmi? Tieto triky vám zachránia nervy Foto: depositphotos.com

7. Slúchadlá

Ak sa vám predstava detskej diskotéky v aute nepozdáva alebo majú deti rôzne hudobné preferencie, zvážte kúpu detských slúchadiel s mäkkým polstrovaním.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané