Diéta pre lenivé. Skvelý spôsob, ako sa zbaviť telesného tuku a za týždeň zhodiť 3 kilogramy

Zdieľať
Diéta pre lenivé
Diéta pre lenivé. Skvelý spôsob, ako sa zbaviť telesného tuku a za týždeň zhodiť 3 kilogramy Foto: depositphotos.com

Dnes sme sa rozhodli, že potešíme všetky dámy, ktoré chcú dlhodobo schudnúť, ale buď sa im to nedarí, alebo sa až príliš často stretávajú s následným jojo efektom.

Tentoraz sa zameriame na príjem sacharidov v strave, pričom ide o veľmi pohodlný a efektívny spôsob chudnutia. Kedysi dávno sme neverili heslu: „Jedz a schudneš“. Dnes, keď vieme lepšie odhadnúť, čo všetko naša strava obsahuje, sa stalo toto heslo skutočnosťou.

Ak by ste mali nejaké pochybnosti, takú diétu držia aj športovci, ktorí sa chcú rýchlo zbaviť tuku a nahradiť ich svalovou hmotou. Pre tie, čo majú k športu ďalej, máme nejaké tie rady, ktoré by vám mohli pomôcť, a to bez obmedzovania sa.

Menej sacharidov

Úspech tejto diéty spočíva v tom, že strava, ktorú prijímate, je hlavne založená na bielkovinách a tuku. Následne sa stráca pocit hladu a spúšťa mechanizmus spaľovania tukov.

Je to jednoduché, ale treba byť aj opatrný. Túto diétu odporúčajú lekári absolvovať len jeden týždeň. Pri dlhodobom diétovaní si môžeme vážne ublížiť a dokonca aj ohroziť fungovanie našich vnútorných orgánov, preto buďte opatrní. Berte to ako jesennú očistu.

Schválené produkty

 • Kuracie, morčacie, hovädzie a jahňacie mäso v akejkoľvek forme a bez obmedzenia.
 • Akékoľvek ryby či morské plody.
 • Vajcia a syr môžete konzumovať v akomkoľvek množstve, tvaroh a jogurty – pravidelne, ale nie príliš vo veľkom množstve.
 • Zo zeleniny môžete čokoľvek. Zeleninové šaláty alebo momentálny hit sezóny, čo je tekvica a všetka koreňová zelenina ako mrkva, kaleráb, petržlen, reďkovka, zeler a potom kapusta, karfiol a uhorky. Jesť môžete taktiež aj huby.
 • Z ovocia sú obzvlášť vhodné všetky citrusové plody, naše domáce jabĺčka zo záhradky a niekedy si môžete dať aj broskyne, marhule alebo slivky.
 • Pre ďalší zdroj zdravých tukov si doprajte všetky druhy orechov, kokosový olej, slnečnicové a tekvicové semienka.
 • Z nápojov je povolená káva, čaje, kompóty a stopercentné šťavy, ktoré nie sú príliš sladké, čiže napríklad brusnicovú či mrkvovú. Pokojne si urobte aj smoothie z rôznych druhov zeleniny a ovocia.
 • Na raňajky si pripravte pohánkovou alebo ovsenú kašu a dovolené sú tiež všetky strukoviny. Ryžu môžete vymeniť za bulgur alebo za batáty.

Zakázané produkty

 • Samozrejme sladkosti. med, cukor a príliš sladké ovocie, ako sú banány a hrozno.
 • Polotovary, fast food, knedle a biele pečivo. K tomu asi nič viac písať nemusím. Obsahujú veľa cukru a múky, čo nám na váhe skôr pridáva ako uberá.
 • Zo zeleniny sa skúste aspoň týždeň vyhýbať zemiakom a kukurici.
 • Alkohol určite vynechajte.
Diéta pre lenivé
Diéta pre lenivé. Skvelý spôsob, ako sa zbaviť telesného tuku a za týždeň zhodiť 3 kilogramy Foto: www.gettyimages.com

Menu bez sacharidov je založené na princípe frakčnej sily, a teda by ste mali jesť 5 až 6-krát za deň. Denne si pokojne doprajte aj 300 gramov mäsa a minimálne 150 gramov zeleniny. Bylinky sú tiež povolené.

Ako dezert zvoľte ovocie, prípadne semienka. Dôležité je samozrejme prijímať dostatočné množstvo tekutín. Aj keď je vonku chladno, mali by sme denne vypiť minimálne 3 litre tekutín, aby náš organizmus fungoval správne.

Pri varení a príprave jedál buďte kreatívni. Skúste sa pohrať s chuťami, farbami, či vôňami. Budete prekvapené, čo všetko sa dá pripraviť aj na zdravší spôsob.

Vyskúšajte týždeň jesť trochu inak a uvidíte. Ako hovorím ja, týždeň ešte nikoho nezabil a dá sa to vydržať. Prajem pevné nervy a veľa šťastia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané