Čierna farba v kúpeľni? Prečo nie!

Zdieľať
Čierna farba v kúpeľni
Čierna farba v kúpeľni Foto: depositphotos.com

Čiernej farbe v kúpeľni sa skôr vyhýbame

Už malé priestory dokáže ešte viac zmenšiť a tiež platí, že je veľmi citlivá na nečistoty a vodný kameň, ktoré na nej bývajú vidieť viac ako na bielej. Ale čiernej sa nemusíte ani v kúpeľni vzdávať – ​​stačí ju použiť na listely alebo menšie časti obkladu, prípadne na podlahe či len vo forme doplnkov. V kombinácii so svetlými tónmi dokáže urobiť z každej kúpeľne šperk.

Čierna farba v kúpeľni
Čierna farba v kúpeľni Foto: depositphotos.com

ČIERNA POTREBUJE DOBRÝ KONCEPT

Každopádne platí, že čierna by nemala kúpeľňu ovládnuť, ale skvele bude fungovať ako doplnok biele. Tak sa zvyčajne podarí vytvoriť elegantný a nadčasový priestor, ktorý nás bude oslovovať aj po mnohých rokoch.

Čierna dlažba uberá svetlo, preto je potrebné ju v interiéri dobre rozvrhnúť. Veľmi záleží na tom, ako máme v miestnosti umiestnené svetla, ak budú smerovať na podlahu, musíme počítať s tým, že tmavá podlaha svetlo značne pohltí. Veľmi tiež záleží, či je dlažba matná alebo lesklá. Lesklá dlažba alebo obklad dodá interiéru pocit luxusu, reflektuje svetla, odrazom vytvorí priestor a zväčší ho, matná ho naopak zintimní. Lesklá čierna dlažba dokáže vytvoriť veľmi zaujímavé efekty, napríklad v kombinácii s bodovými svetlami, ktoré vytvoria na podlahe zaujímavý efekt..

ČIERNA PODLAHA ALEBO STENY?

Čierna na podlahe v kombinácii s bielym obkladom na stenách zabezpečí, že miestnosť sa opticky zväčší. Čierna dlažba navyše dodá akcent luxusu.

V prípade, že sa rozhodnete pre čierny obklad, dajte na podlahu svetlejšiu dlažbu, čo priestor odľahčí.

Luxusne pôsobí čierna mozaika, či už v podobe listely alebo zvislého pruhu na stenách. Pri vhodnom použití sa môže stať dominantou celého priestoru.

Čierna farba v kúpeľni
Čierna farba v kúpeľni Foto: depositphotos.com

PO PRAKTICKEJ STRÁNKE

Samozrejme, že čierna farba bude zdôrazňovať nečistoty. Preto jej použitie radšej volíme tam, kde nepríde do styku s vodou či mydlom, ako napríklad v okolí umývadla či sprchovacieho kúta.

Čierna dlažba by sa nemala dávať do miest, kde sa očakáva špinavá prevádzka, ako je napríklad predsieň, alebo terasa, pretože na nečistoty budú viac vidieť. Ak zvolíme čiernu dlažbu alebo obklad do kúpeľne, musíme počítať s tým, že na nej bude viac vidieť napríklad zubná pasta. Do úvahy by ste mali vziať aj tvrdosť vody, kedy by na dlaždiciach mohol zostávať vodný kameň, čo potom pôsobí sivasto. Všeobecne sa lepšie bude čistiť čierny lesklý povrch než matný..

POSTAČÍ LEN DETAIL

Ak si nie ste istí, či čiernu v kúpeľni použiť, môžete ju vyskúšať na doplnkoch. Najjednoduchšie je to na textile – čierne uteráky a predložka vám potvrdí, ako vám tento smer vyhovuje. Tiež môžete mať čierne mydlo či držiaky uterákov.

Pokiaľ chcete mať akcent čiernej v trvalejšej forme, čierne batérie nevyzerajú vôbec zle.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané