Či chcete, alebo nie, čím skôr Vašu špinavú rúru vyčistíte, tým ľahšie to pre Vás bude!

Zdieľať
špinavú rúru
Či chcete, alebo nie, čím skôr Vašu špinavú rúru vyčistíte, tým ľahšie to pre Vás bude! Foto: depositphotos.com

V porovnaní s Vašou mikrovlnnou rúrou sa vnútro Vašej rúry môže zdať menej príťažlivý a rovnako tak aj menej iskrivý. Koniec koncov, väčšina ľudí sa pozerá do tohto kuchynského spotrebiča max. raz denne a aj to je spravidla často. Možno Vám to ani nepríde, že je rúra znečistená, alebo to skrátka len prehliadate, lebo to Vašu kuchyňu na prvý pohľad vôbec nenarušuje. My sme však tu, aby sme Vám povedali, že v okamihu, keď uvidíte neporiadok vo Vašej rúre, je múdre ho ihneď upratať. Prečo?

„Čím dlhšie sú škvrny v rúre, tým odolnejšími sa stávajú, a tým ťažšie je ich odstrániť,“ hovorí Carolyn Forte, riaditeľka Čistiace laboratória Good Housekeeping Institute. Keď však budte postupovať podľa týchto jednoduchých pokynov pre každú časť Vašej rúry, od Carolyn Forte, zabránite hromadeniu odolného neporiadku.

Ako mám efektívne a jednoducho vyčistiť svoju zašlú rúru?

Vyčistite vnútro rúry

Vyčistite vnútro rúry od voľných kúskov jedla pomocou vlhkej handričky. Potom, ak má váš spotrebič samočistiaci cyklus zvaný pyrolýza, spustite ho, aby ste sa uistili, že sa rúra vyčistí v každej jej kútiku. Ak sa pri pečení niečo rozleje, odporúča sa na škvrnu nasypať soľ a utrieť ju, akonáhle je rúra vychladnutá.

Zmäkčite vnútorné „regály“

Najprv ich vyberte z rúry. Je jednoduchšie im dopriať dôkladné čistenie týmto spôsobom. Vo Vašom kuchynskom dreze je umyte v teplej vode. Na ich čistenie doporučujeme použiť špeciálne čističe. Potom ich opláchnite, nechajte uschnúť a zasuňte späť na miesto.

Otvorte dvierka od rúry

Tento pozinkovaný, alebo nerezový povrch je možné vyčistiť rovnakým spôsobom ako interiér, alebo môžete použiť špeciálne čistiace prostriedky, ktoré jednoducho zakúpite v akejkoľvek drogérii. Na sklo Carolyn odporúča použiť špeciálny čistiaci prostriedok určený na sklenený, alebo nerezový povrch. Ide o tzv. Multifunkčný čistiaci prostriedok. Vždy zvoľte pre čistenie neabrazívne čistiace podložku. Rúru potom opláchnite čistou látkou, alebo hubkou a nechajte uschnúť. K vyleštenie skvele poslúži potom špeciálne leštiace prostriedky, či špeciálne napustené handričky.

Ak si nie ste istí, čo konkrétne kúpiť za čistiace prostriedky, odporúčame zájsť do najbližšej drogérie a opýtať sa priamo tam.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčané