Cesnaková zmes na bohatú úrodu na záhrade. Rady našich babičiek

Zdieľať
úroda reďkovky
Cesnaková zmes na bohatú úrodu na záhrade. Rady našich babičiek Foto: www.freepik.com

Pokiaľ máte problém s malou úrodou v záhrade, nemusíte sa hneď uchýliť k chemickým pesticídom. Naše babičky vedeli, ako na to bez chémie a ich úroda bola každý rok bohatá. V tomto článku vám ukážeme, ako využiť obyčajný cesnak na ochranu vašich rastlín a dosiahnuť skvelé výsledky.

Príprava cesnakovej zmesi

Ak chcete dosiahnuť zdravú a bohatú úrodu, pripravte si jednoduchú cesnakovú zmes. Do 10 litrov vody pridajte 1 kilogram mletého cesnaku a nechajte sadbu namočenú cez noc. Takto môžete dezinfikovať hlúzy zemiakov a stimulovať ich rast. Tento postup zabezpečí veľkú úrodu, ktorá vydrží až do zimy. Cesnaková zmes je efektívna nielen na zemiaky, ale aj na iné plodiny, ktoré potrebujú ochranu pred škodcami a chorobami ešte pred zasadením do pôdy.

Cesnak ako všestranný pomocník

Cesnak je vynikajúci aj na hubenie škodcov u paradajok. Pri prvých príznakoch škodcov alebo chorôb pripravte roztok z 50 gramov prelisovaného čerstvého cesnaku a vody. Tento roztok nastriekajte na listy paradajok. Alternatívou k cesnaku je 1 liter kefíru pridaný do vody. Aplikácia je rovnaká – nastriekajte ho na listy, čím ochránite vaše paradajky.

cesnak
Cesnaková zmes na bohatú úrodu na záhrade. Rady našich babičiek Foto: www.freepik.com

Soľ pre väčšie reďkovky

Ak máte problém s malými reďkovkami, skúste použiť soľný roztok. Pripravte si roztok z 50 gramov kuchynskej soli a vedra vody. Roztok dôkladne premiešajte a zalievajte reďkovky zo vzdialenosti minimálne 10 centimetrov od koreňa. Tento spôsob podporí rast listov a plody reďkoviek budú oveľa väčšie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané